Gustavo Ayon „Szerszeniem”!

New Orleans Hornets podpisali już oficjalnie nowego gracza. Zawodnikiem, który wybiegnie w koszulce „Szerszeni” w przyszłym sezonie będzie meksykański środkowy/silny skrzydłowy Gustavo Ayon. New Orleans Hornets już od kilku dni sprawdzało tego zawodnika i wychodzi na to, że Meksykanin zrobił wrażenie na Monty’m Williamsie i zagra od przeszłego sezonu w NBA.

Gustavo Ayon to Meksykanin, który grał w hiszpańskiej lidze ACB, gdzie był jednym z najlepszych zawodników w tej najwyższej lidze w Hiszpanii. 26-latek występował w Balencesto Fuenlabrada gdzie mimo wysokiego wzrostu(6-10) grał na pozycji silnego skrzydłowego. Ale patrząc jednak na jego warunki może grać na pozycji środkowego jak i właśnie na pozycji silnego skrzydłowego.

Swoją karierę rozpoczął w meksykańskim zespole Halcones UV Xalapa, gdzie można śmiało powiedzieć był jedną z największych gwiazd ligi. Poprowadził swój zespół do drugiego w historii klubu mistrzostwa kraju, a w finale zanotował kosmiczne 24 punkty i 20 zbiórek. W tym sezonie w Balencesto Fuenlabrada Gustavo rozegrał w sumie 10 spotkań gdzie notował średnio na potyczkę 16 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty i po jednym przechwycie i bloku.

Gustavo Ayon aby zagrać w New Orleans Hornets musiał wykupić swój kontrakt w Hiszpanii, który wart był 1.5 miliona dolarów. New Orleans Hornets dorzucili do tego $525tyś. Meksykanin podpisał kontrakt na trzy lata, gdzie ostatni rok będzie opcją klubu. Szczegóły kontraktu nie są jeszcze znane.

Miejmy nadzieję, że Meksykanin odnajdzie się w najlepszej lidze na świecie i pokaże się z jak najlepszej strony i nie będzie cieniem samego siebie, jak to często bywa z zawodnikami z Europy.

3 komentarze

  1. maxacid napisał(a):

    No cóż na pewno postraszy facjatą…

  2. Cosmo napisał(a):

    Wygląda trochę jak „Buźka” z Bonda….

  3. woy9 napisał(a):

    no niestety , teraz mu dobrać tylko Agenta 0 i zgrana para będzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *