Afflalo zostaje w Denver.

26-letni obrońca Samorodków Aaron Afflalo doszedł do porozumienia ze swoim dotychczasowym pracodawcą i parafuje 5-letnią umowę opiewającą na 43 mln USD. Tym samym kamień spadnie z serca trenera George’a Karla, gdyż wskutek przygody chińskiej Wilsona Chandlera i J.R. Smitha potrzebuje on solidnych uzupełnień w składzie Bryłek.

Były zawodnik Detroit Pistons, który w minionym sezonie notował średnie 12.6pkt, 3.6 zb i 2.4 as, będzie podstawowym graczem Nuggets tuż obok Ty’a Lawsona, Danilo Gallinariego i Nene Hilario. Co ciekawe ten ostatni – brazylijski środkowy – również zwodził swój obecny klub prawie do ostatniej chwili, z podpisaniem nowej umowy wartej 67mln USD.

Pozostanie na dłużej w klubie utalentowanego rzucającego obrońcy tym samym oznacza drugą dobrą informację dla sterników Nuggets w tym tygodniu. Afflalo to ceniony i perspektywiczny gracz, który nie tylko patrzy na zdobycze punktowe lecz również świetnie spisuje się w defensywie, często skupiając się na kryciu czołowych obwodowych rywala.

Mimo faktu pozostania na dłużej w Chinach Wilsona Chandlera i J.R. Smitha, Aaron będzie zmuszony do dalszej walki o minuty na parkiecie i rywalizacji z pozyskanymi w zeszłym tygodniu z Dallas: Rudym Fernandezem oraz Corey’em Brewerem.

Wieść również niesie, że do zespołu może nawet dołączyć Kenyon Martin, który wg chińskich źródeł może zostać zwolniony z kontraktu w NBA-China za zgodą Latających Tygrysów z Xinjiang.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *