Rush za Amundsona

Nieobecność Lou Amundsona podczas niedzielnego meczu Warriors w trakcie preseason nie była przypadkowa. Środkowy został wymieniony do Indiany Pacers, a w drugą stronę powędrował Brandon Rush.


29-letni Lou Amundson spędził w Oakland zaledwie sezon. W jego trakcie rozegrał 46 meczów grając średnio po 15 minut. Mimo tak niewielkiej ilości szans jakie otrzymywał, stał się bardzo przydatnym graczem, zwłaszcza w defensywie. Notował 4.3 pkt, 4 zb. i 0,7 blk. Kiedy jednak zespół Warriors zakontraktował Kwame Browna, a Andris Biedrins nie został zwolniony na zasadzie amnestii, stało się jasne, że Amundson aby grać, będzie musiał poszukać sobie nowego klubu.

Z kolei dla Brandona Rusha zrobiło się za ciasno w Indianie, gdzie Larry Bird podpisał umowę z George Hillem. Mogący grać zarówno na „dwójce” jak i „trójce” Rush będzie w zespole Marka Jacksona zapewne rezerwowym wchodzącym za Dorrella Wrighta. Nowy zawodnik Warriors gra w NBA od trzech lat, a jego średnie z tego okresu to 8.9 punktów, 3.6 zbiórek i 40.2% celnych rzutów za trzy.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *