Wizards jeszcze na wakacjach

Pogromem zakończyło się pierwsze z dwóch spotkań 76ers i Wizards. Zespół z Philadelphii był zdecydowanie lepszy i zwycięstwo zapewnił sobie wlaściwie już w 1 połowie dominując po obu stronach parkietu.

Wizards od samego początku mieli spore problemy. Pierwszym był John Wall, który już w 1 kwarcie zanotował 3 straty i właściwie nie był w stanie kreować pozycji kolegom, drugim Spencer Hawes, który rozszalał się i szybko zdobył 10 punktów. Warto przy tym zaznaczyć, że było to w dużej mierze zasługą Jrue Holiday’a, który rozrywał defensywę rywala. Nic jednak nie zapowiadało takiego blowoutu. Ostatecznie po pierwszych 12 minutach mieliśmy 25-17. Wraz z początkiem drugiej kwarty na boisku pojawił się Craig Brackins. Drugoroczniak zaaplikował rywalom dwa celne rzuty za 3 i gra Wizards całkowicie się posypała. Efektowna akcja 2+1 Shelvina Macka i udany rzut z półdystansu Jana Veselego były ostatnimi promykami nadziei kibiców. Gospodarze popełniali fatalne błędy w defensywie, mimo energii jaką wnosił do gry Vesely, także w obronie jego koledzy mieli ogromne problemy z utrzymaniem się przy przeciwnikach co skutkowało łatwymi okazjami. Świetna gra Eltona Branda doprowadziła 76ers do ponad 20 punktowej przewagi.

Druga połowa była wykończeniem dzieła zespołu z Philadelphii. Przez pierwsze 4 i pół minuty Wizards nie byli w stanie zdobyć punktów. Duet Turner-Williams siał ogromne spustoszenie całkowicie niszcząc defensywę „Czarodziei”. Dopiero 4 kwarta, kiedy oba zespoły wykorzystywały już zdecydowanie bardziej rezerwowych, okazała się dla gospodarzy zwycięską, lecz na niewiele się to zdało, bo przegrana 35 punktami to i tak duży wstyd i rozczarowanie dla fanów.

To co przyczyniło się w dużej mierze do zwycięstwa 76ers to zdecydowanie lepsza jakość rozegrania. John Wall zawiódł na całej linii i był zdecydowanie gorszy o duetu Williams-Holiday. Evan Turner zagrał jak za czasów gry w Ohio State i kto wie czy to nie będzie dla niego przełomowy rok. Kiepsko zaprezentował się Andre Iguodala. 0-6 z gry i zerowe konto punktowe. Skuteczność Wizards – 32,9%, czyli jednym słowem katastrofa.

Następne starcie tych zespołów już w najbliższy wtorek.

Philadelphia 76ersWashington Wizards (103-78)

76ers: Lou Williams (19pkt), Spencer Hawes (14pkt/9zb), Evan Turner (16pkt/7zb/3ast/5strat), Jrue Holiday (12pkt/4zb/5ast),
Elton Brand (11pkt/5zb), Thaddeus Young (10pkt/2zb)

Wizards: Andray Blatche (18pkt/4zb), JaVale McGee (9pkt/8zb), John Wall (8pkt/3ast/6strat), Jan Vesely (7pkt/3zb), Roger Mason (8pkt/2zb), Jordan Crawford (6pkt/2zb/2ast)