Wielki pech Jeffa Greena

Od kilku dni pojawiały się niepokojące informacje na temat stanu zdrowia skrzydłowego Boston Celtics – Jeffa Greena. Choć Danny Ainge zapewniał, że są to kłopoty przejściowe i zawodnik powinien wrócić szybko do treningów niestety rzeczywistość okazała się bardzo bolesna.

Zaledwie przed kilkunastoma dniami C’s przedłużyli z Greenem kontrakt o wartości 9 milionów $ do końca sezonu 2011-2012. Badania medyczne wykazały jednak, że zawodnik ma poważne kłopoty zdrowotne – wykryto tętniaka aorty. Były gracz Thunder w styczniu przejdzie operację serca i nie ma mowy o jego powrocie na parkiet jeszcze w tym sezonie.

Jego nowy kontrakt może zostać uznany za nieważny, a Celtics zachowają prawa do skrzydłowego i będzie on mógł powrócić do gry w barwach zespołu z Bostonu kiedy tylko wyzdrowieje. Nie oznacza to jednak, że nie otrzyma on wsparcia od swojego zespołu. Danny Ainge powiedział:

„While we are saddened that Jeff will not be able to play this season, the most important thing is his health, and we were fortunate to have access to an amazing team of specialists to evaluate Jeff’s case”

„The entire Celtics family supports Jeff during this difficult time in his career.”

Operacja odbędzie się 9 stycznia w Cleveland Clinic. Jeff Green w ubiegłym sezonie notował średnio 13.3 ppg i 4.8 rpg. W lutym został odesłany przez Oklahomę City Thunder do Bostonu w zamian za Kendricka Perkinsa i Nate’a Robinsona.

6 komentarzy

 1. klin napisał(a):

  oz kurde.. zdrowia Jeff

 2. katownik napisał(a):

  Nie jestem pewien, ale operacja została wyznaczona na 9 lutego 2012 roku a nie na styczeń. Informacje są stąd: http://www.celtics.e-nba.pl/index.php?subaction=showfull&id=1324141595&archive=&start_from=&ucat=&

 3. bargnani7 napisał(a):

  ESPN mówi: „Green will undergo surgery Jan. 9 at the Cleveland Clinic.”

  Do tego dwa inne źródła wskazują datę 9 stycznia. Tak więc to ktoś inny się pomylił lub myli january z february.

 4. Mac napisał(a):

  Wielka szkoda Greena. To bardzo ciekawy zawodnik. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK!

  PS. Biorąc pod uwagę ten smutny news chyba nie ma już wątpliwości, że Thunder zrobili dobry trade.

 5. lysy napisał(a):

  I niech mi ktoś powie czy Boston nie ma pecha w każdym sezonie tracą kogoś kto może decydować o mistrzostwie.Oby szybko wrócił do zdrowia

 6. majecha napisał(a):

  cholera, poważna rzecz. grając z tętniakiem w każdej chwili mógł umrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *