Irving lepszy od Knighta w pierwszym meczu przedsezonowym

Jak wiadomo każdy zespół rozegra tylko dwa spotkania przedsezonowe. Tym bardziej każdemu trenerowi będzie zależeć by jak najbardziej wykorzystać szansę sprawdzenia swoich nowych graczy. Wielu z nas zadaje sobie pytanie jak wyżej zawieszoną poprzeczkę pokonają debiutanci? Minionej nocy mieliśmy okazję podejrzeć dwa czołowe picki draftu 2011 tj. Kyriego Irvinga oraz Brandona Knighta.

Niestety spotkanie dwóch niszowych ekip Central Divison nie było czymś miłym dla oka a obie ekipy zmagały się ze skutecznością z pola. Najlepiej widać to po cyfrach Alonzo Gee (0/7), Mychela Thompsona (1/7) oraz Charliego Villanuevy (2/11) i Jonasa Jerebki (1/6). O ile forma Kawalerzystów będzie wg mnie sinusoidą zależną od dyspozycji Tristana Thompsona i Kyriego Irvinga, o tyle Tłoki zmagają się z innym problem – można rzecz tym samym – w postaci słabej chemii w zespole. Na pewno na sytuację w zespole wpływ ma brak podpisu pod nową umową Rodney’a Stuckey’a ..

Kyrie Irving poprowadził Cavs do ich pierwszej od miesięcy wygranej w lidze zdobywając 21pkt/6zb/3as/2przech. zdobywając większość punktów z linii rzutów wolnych (13/15). Do jego poziomu świetnie dopasował się środkowy Samandro Samuels, autor 15pkt/7zb/3przech/2blk. Gracze Byrona Scotta mieli w tym spotkaniu niewielką i optyczną przewagę, którą zdobyli na starcie spotkania (19:15).

Obie ekipy ciągle w myślach musiały być przy lock oucie, patrząc na liczbę ich strat tj. po 21.

W szeregach drużyny debiutującego w Mo-town Lawrence’a Francka prym wiedli Austin Daye (powracający z Rosji skrzydłowy zdobył 18pkt/6zb/5blk) oraz drugoroczniak Greg Monroe (double double w liczbie 13zb i 12pkt).

Zespoły nie specjalnie trafiały do obu koszy notując odpowiednio 37% i 35% z gry (Tłoki nieco lepsze).

W decydującej minucie spotkania nie zawiódł numer jeden draftu, który w ciągu 60 sekund zachował zimną krew i trafił 5 rzutów wolnych, prowadząc swój team do wygranej. 9pkt i 4 asysty miał najwyższy wybór Tłoków ostatniego lata, Brandon Knight. Warto podkreślić, iż wśród gospodarzy nie zagrał Tay Prince, który przed paroma dniami parafował nową umowę z Pistons na kolejne lata gry.

Wynik: Detroit Pistons – Cleveland Cavaliers 87:91
Punktowali: Daye 18, Gordon 17, Monroe 12 (13 zb) oraz Irving 21, Samuels 15, Jamison 13

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. Kobas(Fan Detroit) napisał(a):

    Pistons już podpisali Stuckeya. 8 baniek rocznie. Przynajmniej nie przepłacili

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *