Erik Spoelstra nadal trenuje Miami

Tom Haberstroh z ESPN poinformował na swoim twiterze, że Pat Riley przedłużył kontrakt Erika Spoelstry. Mimo przegranych finałów „Brylantowy Pat” nadal ma zaufanie do Spoelstry. Nie wiadomo jeszcze na jak długo „Spo” zostanie na stanowisku head coacha Miami.

Erik Spoelstra miał bardzo ciężki pierwszy sezon i obok LeBrona Jamesa to najczęściej jego podaje się jako powód porażki Heat w Finale. Jednak Erik poradził sobie z ogromną presją jaka na nim ciążyła. Osobiście nie jestem fanem powrotu Pata Riley’a do trenowania co było w zeszłym sezonie przywoływane co najmniej kilkukrotnie. Pat powiedział wyraźnie – ufam Erikowi, ja już nie wrócę na ławkę trenerską.

Spoelstra to jeden z przedstawicieli grupy najmłodszych trenerów w lidze i przed nim jeszcze wiele trenowania. To właśnie Spo doprowadził Miami do Finału. Gdyby trenerem przed tym sezonem został kimś inny, cała chemia w zespole musiałaby się zmienić. Cały styl gry, rotacja – wszystko to nad czym ciężko pracowała cała drużyna w swoim pierwszym sezonie. Dobrej metody się nie zmienia, tylko poprawia. Heat poprawili swój skład i wierzę że i tym razem zawalczą o najwyższe trofeum. Razem z Erikiem Spoelstrą.

Mateusz Król

In love with basketball. Go hard or go home.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *