Josh Howard w drodze do Utah

Jak podały serwis Associated Press Utah Jazz osiągnęli porozumienie z Joshem Howardem. Wolny agent, który ostatnio występował w Washington Wizards będzie mógł podpisać kontrakt po pozytywnym przejściu testów medycznych.

Ten transfer może oznaczać, że czas Kirilenki w Utah dobiegł końca. Rosjanin już wcześniej był łączony z innymi drużynami (np. Kings) ponieważ było pewne, że nie może liczyć na równie wysokie zarobki jak wcześniej w Jazz.

Howard w trakcie ośmioletniej kariery na parkietach NBA notował średnio 15.1 ppg, 6.0 rpg i 1.7 apg. Poprzedni sezon miał jednak praktycznie stracony przez kontuzje i wystąpił zaledwie w 18 meczach (10 w pierwszym składzie).

Angaż Josha przez Jazz może również oznaczać zakończenie budowania składu na ten sezon przez San Antonio Spurs. Ostrogi próbowały zatrudnić jego lub Carona Butlera, ale w obliczu dwóch porażek mogą pozostawić na kolejny sezon Richarda Jeffersona.

 

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *