Bobcats zatrudnili Williamsa

Charlotte Bobcats przyjęli pod swoje skrzydła rzucającego obrońcę Reggie’go Williamsa. Były zawodnik Warriors, odkrycie końcówki sezonu 2009-2010 podpisał z nowym zespołem dwuletnią umowę o wartości 5 milionów dolarów.

Nowy nabytek Michaela Jordana może grać na pozycjach numer 2 i 3. Nadchodzący sezon będzie jego trzecim w NBA. Jeszcze dzisiaj ma pojawić się na treningu zespołu z Charlotte.

Williams pojawił się w najlepszej lidze świata w marcu 2010 znany jako świetny strzelec z D-League. Stał się tym samym drugim w historii absolwentem Virginia Military Institute, który dostąpił tego zaszczytu (pierwszym był Ron Carter 30 lat wcześniej). Upatrzony przez Dona Nelsona fantastycznie wszedł do NBA zdobywając 28 punktów już w 5 występie w karierze. Do końca sezonu rozegrał 24 spotkania w trakcie, których notował średnie imponujące jak na debiutanta – 15.2 ppg, 4.6 rpg, 2.8 apg w 32 minuty spędzane na parkiecie.

Swój drugi rok gry rozpoczął zdecydowanie spokojniej, ale na przestrzeni całego sezonu spisywał się przyzwoicie jako zmiennik Monty Ellisa i Dorella Wrighta. Wydawało się, że gracz pozostanie w Oakland jednak niska oferta finansowa wymuszona walką Warriors o nowego centra skłoniła go do odrzucenia propozycji. Bobcats poszukujący shooting guarda nie przespali okazji i wyłożyli na stół 5 milionów $ za 2 lata gry. Williams ku zadowoleniu Paula Silasa przyjął propozycję. Teraz stoi przed wielką szansą na to by wybić się na tle przeciętnych kolegów z zespołu.

1 Odpowiedź

  1. majecha napisał(a):

    Super news. Dobry swingman.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *