Mitch Kupchak znalazł nowych graczy

24-letni Josh McRoberts, będący w ostatnim czasie na celowniku Blazers oraz Grizzlies, będzie poniekąd starał się wypełnić podkoszową lukę Lakers po odejściu Lamara Odoma. Zawodnik, który notował w minionym sezonie średnie 7.4pkt i 5.3 zb wśród Pacers przystał na dwuletnią umowę z Los Angeles Lakers.

josh-mcroberts

McRoberts jest drugim wzmocnieniem Jeziorowców po wcześniej zaangażowanym Jasonie Kapono. Wybrany w II-rundzie draftu 2007 przez Portland Trailblazers skrzydłowy, zarobi w Kalifornii sumę 6 mln USD. Jak się okazało nie był on ostatnim wzmocnieniem Lakers tego dnia..

Na warunki umowy z Lakers, a także na powrót do NBA, przystał Mistrz Wsadów z 2007 r.(po dwukrotnym zwycięzcy konkursu rzutów za trzy punkty, kolejny laureat Weekendu Gwiazd)  Gerald Green. Były Celt i ostatnio zawodnik chińskiego Foshan Dralions (zwolniony 2 grudnia) starał się już o angaż w Lakers w lato 2010 roku. To co nie udało mu się za czasów Phila Jacksona, stało się jednak faktem dziś i za rządów Mike’a Browna. Szczegóły umowy Greena z Lakers nie zostały podane do publicznej wiadomości ale spekuluje się ,że kontrakt nie jest gwarantowany.

Ciekawostka: Green i McRoberts spotkali się w finale konkursu wsadów podczas McDonald’s All American w 2005 r. Wówczas górą był ‚Zielony’

Trzecim dziś a czwartym tej jesieni nowym Jeziorowcem został Malcolm Thomas, absolwent San Diego State, który w występach dla Azteków notował średnie 11pkt/8zb/2blk na mecz.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. El napisał(a):

    Uhuhu… Grubo idą:D Mam nadzieję że Kupchak dotrzyma słowa co do tych grubych wymian.

  2. KenyonMartin4 napisał(a):

    Super.Fajnie będzie znowu zobaczyć Geralda i jego dunki w lidze (mimo że nie jestem fanem Lakersów), o ile uda mu się powąchać parkiet. Ciekaw jestem czy podczas tej swojej tułaczki poprawił swoje umiejętności, bo to materiał na przyzwoitego grajka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *