Forbes zagra w Raptors

Skład Toronto Raptors na sezon 2011/12 wydaje się być zamknięty po tym jak do kanadyjskiej drużyny dołączył Gary Forbes.


26-letni Forbes zadebiutował w NBA dopiero przed rokiem w barwach Denver Nuggets. Niski skrzydłowy rodem z Panamy rozegrał 63 spotkania notując w tym czasie 5.2 punktów i 1.8 zbiórki. Kiedy jednak w 11 meczach wychodził jako podstawowy zawodnik, jego statystyki wyglądały naprawdę okazale – 9.5 pkt i 4 zb w 22 minuty.

Forbes był zastrzeżonym wolnym agentem, ale po tym jak Raptors zaoferowali mu kontrakt, Nuggets nie zdecydowali się go wyrównać. Tym samym do jedynego kanadyjskiego klubu w NBA trafił zawodnik, który grając w barwach swojej reprezentacji podczas tegorocznego FIBA Americas rzucił kanadyjczykom 39 punktów i przyczynił się do wygranej Panamy 91-89.

Absolwent uniwersytetu Massachusetts nie został wygrany w Drafcie 2008 roku po czym postanowił rozpocząć swoja karierę zawodową w D-League. Kolejne kroki skierował do lig: filipińskiej i wenezuelskiej. Następnie rozegrał jeszcze kilkanaście spotkań w Lega A, a na szersze wody wypłynął w izraelskim Ironi Ramat Gan, gdzie został najlepszym strzelcem ligi, rzucając 20.3 punktów na mecz.

Forbes jest niezłym obrońcą, a takich w Toronto nie ma zbyt wielu, więc na pewno będzie przydatnym zadaniowcem. Jego rywalami do miejsca w składzie będą James Johnson, Rasual Butler, Linas Kleiza oraz Leandro Barbosa.

Do Toronto wcześniej trafili już Jamal Magloire i Aaron Gray, a bliski tego był Michael Pietrus, który jednak ostatecznie nie wzmocni Raptors.

 

 

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *