Rose za 94mln a Hamilton za 10mln.

Wg naszych informacji z początku transferowego szaleństwa Chicago Bulls mieli w tym okienku transferowym dwa priorytety. Jak donosi Chicago Tribune oba cele mają być zrealizowane w przeciągu następnych dni. Być może jeden z nich zostanie osiągnięty już dzisiejszego wieczoru.

Pierwszy z nich to prolongata umowy MVP ligi, Derricka Rose’a. Zgodnie z doniesieniami nowy kontrakt Rose’a będzie opiewał na 5 lat a podczas tego okresu lider Byków dostanie na swoje konto 94 mln USD! Tym samym będzie to druga największa suma kontraktu dla gracza z Chicago. Co ciekawe jednak, D-Rose przebije samego Michaela Jordana, który w wieku 23 lat mógł tylko marzyć o takiej kasie..

Drugi cel to oczywiście angaż wartościowego rzucającego obrońcy. Praktycznie od czasów Bena Gordona, rekordzisty miejscowej drużyny w ilości celnych rzutów za trzy punkty, Byki mają lukę na tej pozycji.

Tą Byczą słabość ma wypełnić zwolniony wczoraj z Detroit Pistons, Richard Hamilton. Rip ma za dwa lata gry dostać sumę 10 mln dolarów i nie pownien mieć problemów z regularnym dostarczaniem punktów dla nowego zespołu. Nawet mimo faktu, iż w ostatnim sezonie miał drugie najgorsze osiągi w karierze tj. 14 oczek na mecz.

Dla przypomnienia Hamilton będzie drugim graczem z Wielkiej Drużyny Tłoków z 2004 roku, który dołączy do Chicago Bulls. Notabene, sytuacja w przeszłości nie do wyobrażenia dla fana obu ekip! W niedalekiej przeszłości bowiem za dużą kasę na grę we Wietrznym Mieście porwał się Ben Wallace ale eksperyment z nim nie był do końca udany. Ciekawe jak sytuacja będzie się miała z Hamiltonem?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *