Richardson w Magic na 4 lata

Orlando Magic podpisali z Jasonem Richardsonem 4-letni kontrakt o wartości 25 milionów dolarów, co jak łatwo policzyć daje średnio niewiele ponad 6 mln $ za sezon. Myślicie, że za 3 lata J-Rich nadal będzie wart takich pieniędzy?

Na dzień dzisiejszy ta suma nie wydaje się niczym szczególnym za takiego zawodnika. Zainteresowanie Richardsonem było duże, a on sam nie wykluczał opcji Warriors gdzie spędził najlepsze lata w karierze. W czasie pobytu w Orlando notował jednak najgorsze średnie w karierze (13.9 ppg, 4.0 rpg), gorsze nawet od tych z debiutanckiego sezonu. Wypada więc zadać pytanie czy za te 3 wspomniane przeze mnie lata Richardson nie będzie dla Magic balastem w stylu dzisiejszego Hedo Turkoglu?

Skupmy się jednak na aktualnej sytuacji, bo sam fakt przedłużenia kontraktu z J-Richem to ruch bardzo pozytywny. Wiemy też, że Magic prawdopodobnie wymienią Brandona Bassa na Glena Davisa. Jedyny znak zapytania jaki pozostaje jeszcze przy zespole z Florydy to kiedy i kogo otrzymają za oddanie Dwighta Howarda?

 

2 komentarze

  1. Kobas(Fan Detroit) napisał(a):

    Jak dla mnie to w Orlando szykuje się jakiś gruby trade, ale bez udziału Howarda. Może Orlando włączą się do walki o Paula? Davis, J-Rich, Turkoglu+Picki w draftach, to wcale nie taka zła propozycja dla Hornets.
    Myślę, że Otis spróbuje nakłonić CP3 do przyjścia do Orlando, albo jakąkolwiek gwiazdę byle tylko spróbować zatrzymać Dwighta.

  2. Krzychair napisał(a):

    Może teżw końcu Nelsona się pozbędą. Kobas – całkiem prawdopodobny trade.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *