Jamal jedną nogą w Knicks, Pacers włączają się do wyścigu po Westa

Nowojorczycy po szokującym ściągnięciu Tysona Chandlera, chcą pozyskać jeszcze jednego wartościowego wolnego agenta. Wybór padł na Jamala Crawforda, który również chce grać w „Big Apple”. Natomiast skrzydłowy Hornets, David West nie jest jeszcze graczem Celtics.

Knicks już w piątek dzwonili do władz „Jastrzębi” w sprawie Jamala. Jeśli six man Hawks miałby grać w Nowym Jorku, to musi się liczyć na obniżenie zarobków. Jednak niektóre źródła mówią, że Crawford jest otwarty na ten pomysł.

Sprawa ma wyglądać tak – Hawks pozyskują Renaldo Balkmana (1.670.000 $), Billa Walkera (916.000 $) oraz Toney’a Douglasa (1.145.000 $) a w zamian oddają Jamala Crawforda. Po sprzedaniu tej trójki, Crawford ma otrzymać kontrakt w wysokości 5.6 mln dolarów. Ponoć asystent coacha Knicks, Mike Woodson (były trener Hawks) bardzo naciska na ten transfer. Wychodzi więc na to, że nowojorczycy chcą otoczyć „nową Wielką Trójkę” wartościowymi graczami.

W minionym sezonie Crawford rozegrał 67 meczy. Zainkasował w tym czasie 13.1 pkt, 2.4 zbiórki, 4.3 asysty, 1.1 przechwytu, 0.3 bloku oraz 2.3 straty.

______________________________________________________________________

Jeśli chodzi jednak o sprawę Westa, to nie jest jeszcze zakończona. Wcześniej mówiono o tym, że West jest już w ekipie z BeanTown lecz kontrakt nie jest jeszcze podpisany. Ponoć nadal przeszkadza sprawa ściądnięcia Chrisa Paula….

Boston oferuje Westowi 3-letni kontrakt wart 26 mln $. Jeżeli jednak negocjację zakończą się fiaskiem, to po Davida zgłosi się… Larry Bird i jego Indiana Pacers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *