Kolejne wzmocnienia Raptors

Toronto Raptors szaleją póki co na transferowym rynku ilościowo jednak ciężko szczególnie zachwycać się jakością dotychczas podpisanych umów. Według najnowszych informacji w Kanadzie od zbliżającego się sezonu zawitają najprawdopodobniej: Rasual Butler i Gary Forbes, a może nawet… Samuel Dalembert.

UPDATE: Aaron Gray także podpisze z zespołem kontrakt na najbliższy sezon.

Póki co jedyny oficjalnie potwierdzony przez Raptors gracz to Jamaal Magloire. Od wczoraj wiemy jednak, że do Toronto ma trafić Mike Pietrus poprzez wymianę z Suns. Nie zostało to w dalszym ciągu oficjalnie potwierdzone, a już zespół wykonał kolejne kroki na transferowym rynku. Rasual Butler w ubiegłym sezonie zdecydowanie obniżył loty i sezon kończył w głębokich rezerwach Chicago Bulls.

Teraz ma być on swego rodzaju zabezpieczeniem w razie gdyby coś mogło stanąć na drodze transferu Francuza do kanadyjskiego teamu. Szczegóły kontraktu nie są znane i nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia. Sprawa Forbesa wygląda na trochę trudniejszą i mimo złożonej oferty reprezentant Panamy może pozostać w Denver Nuggets.

Wszystko dlatego, że skrzydłowy z Colorado jest zastrzeżonym wolnym agentem i mała ilość zawodników w składzie Denver może zmusić włodarzy tego teamu do wyrównania oferty. Mimo wszystko zatrudnienie Panamczyka to zdecydowanie lepszy pomysł niż angaż Butlera. Zeszłoroczny debiutant, który powoli zbliża się do 27 urodzin ma za sobą bardzo efektywny sezon. W przeliczeniu na 36 minut jego statystyki wyglądałyby tak: 14.8 ppg, 5.3 rpg, 2.2 apg na niezłej 46% skuteczności. Teraz kiedy jego rola w zespole zdecydowanie wzrosłaby (dotychczas grał średnio 12 minut), pojawiłaby się przed nim szansa na przełożenie takich wyników na rzeczywisty czas gry. Colangelo nieźle kombinuje i taki backup dla Pietrusa może okazać się dobrym strzałem. Jego kontrakt miałby obowiązywać przez 2 lata.

Tymczasem pojawiają się także szokujące doniesienia, jakoby Samuel Dalembert wyrażał duże zainteresowanie grą w Kanadzie. Przypomnijmy, że urodzony na Haiti gracz ma kanadyjskie obywatelstwo i w tym kraju spędził całe dzieciństwo.

Aktualizacja: Jak poinformował Adrian Wojnarowski, w Toronto będzie występował także dotychczasowy center New Orleans HornetsAaron Gray. Umowa ma obowiązywać przez rok, a szczegóły kontraktu nie są znane.

1 Odpowiedź

  1. gogos napisał(a):

    Wzmocnieniami bym tego nie nazwał:p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *