Kolejna porcja od Celtów. David West w Bostonie

Wolny agent z New Orleans Hornets David West ma podpisać wg. Davida Aldridge’a z TNT trzyletni kontrakt z Boston Celtics.

31-letni West gra w NBA już od ośmiu lat. Wszystkie sezony spędził w zespole Hornets, gdzie w 540 meczach notował średnio 16.4 punktów i 7.3 zbiórek. West miałby przejść do Bostonu na zasadzie wymiany sign-and-trade, gdzie w druga stronę powędrowałby Jermaine O’Neal i jeszcze jeden, nieznany dotychczas zawodnik.

Umowa nowego silnego skrzydłowego Celtics ma obowiązywać przez trzy lata, a łączne wynagrodzenie zawodnika wyniesie od $ 27 do 29 mln. Wstępne zainteresowanie Westem wyrażało kilka innych zespołów, które jednak mogły obawiać się o stan zdrowia zawodnika pauzującego w końcówce poprzedniego sezonu z powodu zerwania więzadeł ACL.

O ile nie wątpię w umiejętności indywidualne Westa, tak zastanawiające jest ściągnięcie przez Danny’ego Ainge’a kolejnego silnego skrzydłowego w momencie gdy w kadrze C’s są Kevin Garnett i Brandon Bass. Jak Doc Rivers rozdzieli pomiędzy nich minuty?

Zdecydowane braki Celtics mają na pozycji środkowego. W piątek umowę z klubem parafował Chris Wilcox (208cm, 107 kg), który spędził ostatnie dwa lata jako rezerwowy w Detroit Pistons. 29-letni center przystał na minimalna ofertę dla weteranów i w tym momencie jest jedynym centrem w kadrze Cetlics, który ma doświadczenie w NBA, ale i tak nie zapewnia zespołowi odpowiedniej siły na „piątce”.

Drugim środkowym jest Greg Stiemsma (211 cm, 120 kg). Jak poinformowała oficjalna strona Celtics, były zawodnik Turk telekom i najlepszy obrońca D-League z 2010 roku podpisze umowę z Celtics, ale szczegółów dotychczas jeszcze nie ujawniono. Obecny sezon rozpoczął w barwach Sioux Falls Skyforce. Zdążył rozegrać 4 mecze, w których notował średnio 9 punktów, 10.8 zbiórek i 4.5 bloki.

Kontrakt z klubem przedłużył z kolei Jeff Green (9.8 pkt, 3.3 zb.). Niski skrzydłowy przeszedł do Bostonu w ramach wymiany z Thunder w połowie poprzedniego sezonu. Doc Rivers poinformował, że Green podpisał kontrakt na rok za $ 5.8 mln w ramach oferty kwalifikowanej.

Umowę gwarantowaną podpisał również Rookie E’Twaun Moore.

6 komentarzy

 1. KobeFan pisze:

  Ta może teraz zablokują transfer, bo Anwil Włocławek będzie pokrzywdzone.

 2. NYKfan pisze:

  Liczyłem, że Stoudemire pójdzie za CP3, a potem Knicks wezmą Davida Westa na PF. S5 byłoby całkiem fajne. Paul – ktoś – Melo – West – Chandler.

 3. sugar_ray pisze:

  Ainge do cholery, jak znowu będziemy grać pół sezonu bez „C”, będziesz największym idiotą na świecie. O ile już nim nie jesteś !

 4. bulls2006 pisze:

  Aige to bystry gość, sprowadził już do Bostony KG i Allena więc z pewnością na ocenę jego ruchów transferowych trzeba poczekać

 5. lysy pisze:

  Przecież z Davisem grali bardzo często na centrze to dlaczego nie spróbować z Westem ,no morze nie te warunki .

 6. majecha pisze:

  Bass podłapał fach od Dwighta. Okno transferowe jeszcze otwarte, pożyjemy-zobaczymy ale na pierwszy rzut oka to zapchali skład na 4-ce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *