Injury alert #1

Początek sezonu już za dwa tygodnie. Zespoły rozpoczęły oficjalne treningi, a zawodnicy co oczywiste zaczęli łapać kontuzje. Co jakiś czas będziemy Was informować o stanie zdrowia graczy NBA.


O zakończeniu kariery przez Brandona Roya na pewno już wiecie. Jego klubowy kolega Greg Oden będzie gotowy do gry najwcześniej w połowie stycznia, a na domiar złego dla Blazers, LaMarcus Aldridge będzie pauzował od tygodnia do dwóch z powodu problemów z sercem, które już cztery lata temu dawały znać o sobie.

Rozgrywający Los Angeles Clippers Eric Bledose 7. października przeszedł operację kontuzjowanej łąkotki i wg. doniesień miał pauzować od 6 do 8 tygodni. Bardzo możliwe, że młodemu zawodnikowi uda się wykurować na start sezonu.

Z kolei Metta World Peace przyjechał na obóz Lakers zupełnie nieprzygotowany, ze sporą nadwagą, a przez ostatnie dwa miesiące nie miał żadnego kontaktu z piłką. Dla kibiców LAL byłoby dobrze, gdyby Artest Peace nie zamienił się w drugiego Shawna Kempa, który po lockoucie w 1999 roku zmienił się z muskularnego herosa w otyłego „prawie koszykarza”.

Semih Erden grając jeszcze w Turcji złamał kciuk w lewej ręce i do składu Cavaliers będzie mógł dołączyć dopiero w styczniu. Co prawda w piątek powrócił do lekkich treningów, ale zanim pojawi się na parkiecie minie jeszcze trochę czasu.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

6 komentarzy

 1. Kuba napisał(a):

  Ogarnijcie początek Newsa, nie zakończenie kariery Gay’a tylko Roy’a…

 2. bulls2006 napisał(a):

  zakończenie kariery przez roya

 3. Piotr Gładczak napisał(a):

  Oczywiście, nie wiem dlaczego, ale zawsze mi się mylili:)

 4. Kobas(Fan Detroit) napisał(a):

  Artest pierwszym Kempem polockautowego sezonu!

 5. Piotr Gładczak napisał(a):

  Tak, bo zdjęcie miało pokazać kontuzjowanego gracza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *