Pendergraph nowym nabytkiem Pacers

24 letni silny skrzydłowy – Jeff Pendergraph zdecydował się podpisać kontrakt z Indianą Pacers. Zawodnik wybrany z 31 numerem draftu 2009 rozegrał dotychczas w NBA zaledwie 39 spotkań, wszystkie w sezonie 2009-2010 w barwach Blazers. Ponad rok temu w meczu przedsezonowym z Utah Jazz doznał poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry do końca sezonu.

To właśnie kontuzja zahamowała rozwój kariery młodego zawodnika. Portland nie chcieli niepotrzebnie trzymać Pendergrapha w składzie, dlatego 25 października 2010 rozwiązali z nim kontrakt. Teraz jednak wydaje się, że wszelkie zdrowotne kłopoty już za nim, a Pacers pozwolą mu spokojnie odbudowywać formę dzięki gwarantowanej 2 letniej umowie.

Taki ruch jest dla zespołu ze stanu Indiana bezpieczny, bowiem niski kontrakt skrzydłowego nie będzie szczególnie obciążał ich budżetu, a jeśli jego talent wypali tak jak w ostatnim rozegranym przez niego meczu w regular season (23 punkty z Warriors) może on stanowić przyzwoite wsparcie dla Tylera Hansbrougha. Jest duże prawdopodobieństwo, że z Pacers pożegna się Josh McRoberts, a nic nie zapowiada przedłużenia kontraktu przez centra Jeffa Fostera. Z tego powodu należy w najbliższym czasie spodziewać się kolejnych działań podjętych przez szefostwo drużyny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *