Nene bliski podpisania kontraktu z Nets

O wolnym agencie Denver Nuggets Nene Hilario mówiło się w kontekście co najmniej kilku zespołów, ale mało kto spodziewał się, że Brazylijczyk wyląduje w New Jersey Nets.

Stefan Bondy z New York Daily News poinformował, że Nets są bardzo bliscy podpisania umowy z Nene, który gra w NBA od dziewięciu lat. Wszystkie sezony spędził w Denver Nuggets, gdzie w ostatnim sezonie notował średnio 14.5 punktów i 7.6 zbiórek.

Kontrakt ma zostać parafowany jeszcze w piątek, a jego wartość ma wynosić 60-65 mln $ płatnych przez 4 lata. Niewykluczone, że Brazylijczyk zostanie „wykorzystany” dalej podczas wymiany z Orlando Magic, której głównym punktem będzie Dwight Howard.

Usługami mierzącego 211 cm środkowego zainteresowane były m.in. kluby z Indiany, Houston, Oakland, a Nuggets proponowali mu przedłużenie kontraktu.

 

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

5 komentarzy

  1. woy9 napisał(a):

    Nene i Lopez?razem,hmm..Howard i Nene to już w ogóle nie pasuje chyba,że użyją Brazylijczyka do większej wymiany

  2. Youngbloodz napisał(a):

    chyba jednak puszczą Nene na Florydę bo Magic zbroją się w Baby Davis, a więc gracza podkoszowego, który z Howardem zupełnie nie pasuje …
    Z drugiej strony w zeszłym sezonie sciągneli Arenasa mając w składzie Nelsona …
    Zatem wszystko się może zdarzyć :-)

  3. milton napisał(a):

    Nene kilka pierwszych lat w NBA spedzil na Power Forwardzie, takze nie ma wiekszych problemow jesli chodzi o jego kompatybilnosc z Dwightem, nie jest jakims wolnym klocem ktory mialby problemy z kryciem szybszych 4 jak Hickson Amare czy Blake

  4. woy9 napisał(a):

    Arenasa zwolnili Magic

  5. Kobas(Fan Detroit) napisał(a):

    Jak dla mnie to Lopez+ picki i jakieś zpadające kontrakty to będzie wyjściowa oferta za Howarda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *