Mickael Pietrus oddany do Raptors

Jak poinformowało Sportando.net Mickael Pietrus został pozyskany przez Toronto Raptors w zamian za przyszły drugorundowy pick.

Dla Suns transfer ten oznacza zwolnienie miejsca w salary cap i większe szanse na wywalczenie solidnych wolnych agentów. Raptors z kolei chętnie przyjmą 5,3 milionowy kontrakt Francuza, który świetne zapełni lukę na pozycji niskiego skrzydłowego. Jednakże jego kontrakt będzie obowiązywał jeszcze tylko rok.

Pietrus zapewni drużynie z Kanady to czego potrzebuje ona od dawna – solidną obronę. Do tego jest niezłym strzelcem z dystansu czym tak jakby uzupełni startującego na dwójce DeMara DeRozana. Oczywiście jest to opcja na najbliższy sezon jednak draft 2012 powinien pozwolić zespołowi z Toronto pozyskać wartościowego gracza (Harrison Barnes?), który zajmie miejsce byłego gracza Suns, jeśli ten nie zechce pozostać w Ontario. Przed 29 latkiem szykuje się szansa na życiowy sezon.

W ubiegłym sezonie Pietrus notował średnio 7.2 ppg i 2.2 rpg. W najlepszym w karierze sezonie – 2006-2007 w barwach Warriors udawało mu się rzucać średnio ponad 11 punktów na mecz. Spędzał wtedy na boisku najwięcej minut w całej karierze – 27.

Przypomnijmy, że skrzydłowy to już drugi nabytek Raptors w tym okienku. Wczoraj na grę w Toronto zdecydował się center Jamaal Magloire.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *