Spurs namawiają Howarda

Ze względu na coraz większą pewność co do amnestii kontraktowej względem Richarda Jeffersona w San Antonio trwają poszukiwania dobrego zastępstwa na pozycji SF. Wydaje się, że w tej chwili pierwszym wyborem drużyny Popovicha byłby Caron Butler, ale zaraz za jego plecami znajduje się kandydatura Josha Howarda.

Niski skrzydłowy Washington Wizards nie ma za sobą dobrego sezonu (8.4 ppg, 4.1 rpg, 1.3 apg w zaledwie 15 występach), ale jest dobrze znany i szanowany w Teksasie. Zawdzięcza to długiej i dobrej grze dla miejscowych rywali – Dallas Mavericks. Dzięki grze w Mavs sztab szkoleniowy nie musiałby się przejmować aklimatyzacją nowego gracza.

Nice meeting. They let me know, expressed that they want me to be there. That’s about it. I know San Antonio is an A1 organization, as far as everything they do. It’s kind of a mirror image of Dallas or vice versa. I know everything down there is cool.

Howard w San Antonio mógłby liczyć na pełne Mid Level Exception (5 mln $). Poza Spurs, Howarda chętnie w składzie widziałby również Tom Thibodeau z Bulls i wciąż Flip Saunders z Wizards.

Czyje umiejętności Ty cenisz wyżej – Butlera czy Howarda?

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. bulls2006 napisał(a):

    obaj mieli długie przerwy spowodowane kontuzją, mniejsze Butler i to rostrzyga

  2. Bob napisał(a):

    Też uważam, że Butler byłby lepszą opcją. Problem jest taki, że wiele drużyn uważa podobnie i stąd będzie ciężej go ściągnąć do SAS :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *