Lakers oferują Gasola za CP3?

Jak podaje David Brickley z Lakers Nation, Lakers zaproponują Hornets prawdopodobnie Pau Gasola w zamian za Chrisa Paula.


Chris Broussard z ESPN powołując się na źródła, twierdzi, że Lakers za wszelką cenę postarają się pozyskać CP3 w wymianie bez udziału Andrew Bynuma, który z kolei mógłby zostać wytransferowany do Orlando w zamian za Dwighta Howarda. Jeśli Mitch Kupchak doprowadził do skutku obie transakcje, mógłby od razu uznać siebie za najbardziej obrotnego GM-a w lidze.

„Sources say that the Lakers have made their willingness to deal forward Pau Gasol for Paul clear to the Hornets, since L.A. is hoping to preserve Andrew Bynum to be the centerpiece of a trade offer for Orlando’s Dwight Howard.

ESPN.com reported Tuesday that the Hornets have not ruled out accepting a trade package for Paul that’s built around Gasol, but the Hornets also do have reservations about acquiring the Spaniard, who turned 31 in July and is coming off a woeful playoff series against Dallas last spring.” – powiedział Broussard.

Kibice w Los Angeles już zacierają ręce, a to co wydawało się nieprawdopodobne, czyli wielka trójka Bryant – Howard – Paul w koszulkach Lakers wcale nie jest wykluczona.

UPDATE: Jak napisał na Twitterze Sam Amick, do dealu z udziałem Chrisa Paula chcą się włączyć Houston Rockets. Pau Gasol miałby trafić wtedy do „Rakiet”, CP3 do Lakers, a kto do Nowego Orleanu?

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

10 komentarzy

 1. Cosmo napisał(a):

  Taa…. to już bym wolał iść na wymianę z Bulls, niż dostać starszego już gościa, który w poprzednim sezonie zepsuł sobie zupełnie opinię. Ale jak znam „cudowne” transfery Lakers to się Hornets zgodzą

 2. bargnani7 napisał(a):

  Teraz jest cynk, że Hornets mieliby dostać oprócz Scoli i KMarta, Pattersona i Budingera i pierwszorundowe picki.

  Czyli Houston mieliby wymienić cały trzon poza Lowrym LOL!

 3. saturn napisał(a):

  Jeśli GM Lakers doprowadzi szczęśliwie do takiej wymiany to rzeczywiście będzie najlepszym GM w NBA. Nie wiem komu po za Lakers się ta wymiana opłaca?

 4. ess13 napisał(a):

  CP3, Black Mamba i Superman w jednej drużynie?

  Wyglądało by to nawet lepiej niż C’s kilka lat temu…

  Pozyskanie przez LAL chociaż jednego z duetu CP3/Superman było by ogromnym sukcesem i wydaje mi się, ze pozyskanie Howarda będzie głównym celem.

  Superman w LAL może czekać przygoda porównywalna do tej Shaq’a a nawet i lepsza. Wraz z Kobe’m mogą zwojować przyszłe 2-3 finały NBA.

  A CP3… myślę, że Nowy York jednak czeka…

 5. bulls2006 napisał(a):

  zarówno Bynun za Howarda jak i Gasol za Paula to średnie interesy dla Orlando i NOH

 6. saturn napisał(a):

  średnie to nie jest właściwie słowo, ale wolałbym nie używać słów powszechnie traktowanych za wulgarne. Bynum ma się nijak do Howarda, a Pau Gasol chociaż w odpowiednich układach w drużynie potrafi być znakomity, to nie ma aż takiego wpływu na grę zespołu jak CP3.
  Już to pisałem, ale się powtórzę, że nie bardzo widzę miejsce w zespole dla dwóch takich samców Alfa w zespole jak Kobie i CP3.

  Swoją drogą z iloma zespołami CP3 już był łączony?
  NY
  Celtic’s
  Warriors
  LA Lakers
  LA Clippers

  czekam teraz he he na Dallas za Kidda i Suns za Nash’a.
  A swoją drogą idealna opcja dla Orlando jest nie pozbywać się Howarda, tylko przyciągnąć CP3 za Nelsona i Hedo. Myślicie, że to jest możliwe?

  Zwróćcie uwagę jakie jest parcie ostatnio czołowych zawodników ligi na wschód. Jeśli Howard zostanie na wschodzie, to będziemy mieć sytuację kilku bardzo mocnych zespołów na wschodzie i kryzysu na zachodzie.

 7. El napisał(a):

  Jeżeli Lakers pozyskają jednego z nich to pozyskają i drugiego… LAL miało w tej lidze zawsze łatwiej. I teraz wydaje mi się że też tak będzie. Czy wymiany Paul za Pau i Bynum za Howarda są takie złe dla NOH i OM? No nie do końca. Lepiej jak dostaną coś teraz niż nic po sezonie. A Kupchak jak wiemy jest geniuszem jako GM. Nie raz to udowodnił.
  Takie ruchy zapewnią Lakers
  1. Bezbolesne przejście przez zakończenie kariery przez KB za 3-4 sezony
  2. Obsadzenie 3 najważniejszych pozycji przez 3 zawodników z absolutnego TOP ligi.

 8. january napisał(a):

  @ saturn

  CP3 za Turkoglu i Nelsona – dobry kawał ;)

  CP3-KB24-Artest(Barnes)-Odom-DH12. Ciekawa drużyna by się stworzyła ;)

 9. El napisał(a):

  Koniec gadki…
  Oficjalnie Paul w LA
  W Houston Gasol
  W NOH Odom Martin i Scola. Możliwe też że Dragic…

 10. El napisał(a):

  Ale musi być ktoś jeszcze… Nie zgadzają się $$$. Pewnie do Lakers Jeszcze Okafor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *