Kapono zagra w koszulce Lakers

Los Angeles Lakers pozyskali pierwszego gracza przed sezonem 2011/12. Jest nim specjalizujący się w rzutach z dystansu Jason Kapono.


30-letni niski skrzydłowy poprzednie dwa sezony spędził w Philadelphii 76ers. W rozgrywkach 2010/11 rozegrał tylko 24 spotkania, co było spowodowane problemami z kontuzjami. Notował w tym czasie średnio 0.7 pkt. i 0.5 zb. grając jedynie  4.6 minuty w każdym meczu.

Zbliżający się sezon będzie już dziewiątym w karierze Kapono, który znany jest głównie ze swoich talentów strzeleckich. W przygodzie z zawodową koszykówką, trafia do tej pory 43.7% rzutów z dystansu, przy dwóch próbach w każdym spotkaniu. W sezonach 2006/07 i 2007/08 wygrywał zarówno klasyfikację najlepszych strzelców dystansowych na koniec rozgrywek (51.4% i 48.3%), jak i konkursy rzutów za trzy podczas All-Star Weekend.

W 2006 roku został wraz z kolegami z Miami Heat mistrzem NBA. Jego rola w ówczesnym zespole z Florydy była dość marginalna, ale pierścień na jego palcu pozostanie już na zawsze.

Teraz otwiera się przed Kapono kolejna szansa na wygranie ligi. Tym razem z Lakers, z którymi podpisał roczna umowę za minimum przeznaczone dla weterana. W drużynie Mike’a Browna będzie odpowiadał za wzmocnienie siły uderzenia z dystansu, ponieważ Lakers od kilku lat mają spore problemy ze skutecznością na obwodzie.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *