– Larry Bird (55 lat)
– Al Thornton (28)
– Louis Amundson(29)

Ciekawostki:

• w 1982.Utah Jazz w przegranym meczu z Portland 137-121 pobili record NBA, trafiając wszystkie z 39 rzutów z linii.
  • w 1993.Orlando Magic ustanowili historyczny rekord, pozwalając ekipie Pistons rzucić tylko 6 punktów w czwartej kwarcie, w wygranym meczu 91-89. Pistons tym sposobem poprawili niechlubny rekord Rockets, którzy w 1991 roku grając z Lakers rzucili tylko siedem punktów również w czwartej kwarcie.
  • w 1994. Philadelphia 76-ers odniosła swoje 2,000 zwycięstwo z NBA, pokonując Miami 111-102. Stali się tym samym trzecim zespołem po Lakers i Celtics którzy tego dokonali.

Trudno opisywać mi dzisiejszy dzień kiedy taka gwiazda, ikona ,mistrz, as, znakomitość, sława, koszykarski geniusz kończy dziś 55 lat.

Naprawdę ciężko w kilku słowach opisać jego karierę, więc zostawię sobie to na dzień w historii, kiedy zmiótł rywali z parkietu, a pamięć o nim zaakcentuję tu w postaci zdjonka.

Bo dziś :

w 2009 roku Allen Iverson powrócił do Philadelphii, w barwach 76-ers. Kibice przywitali go rewelacyjnie, Iverson podziękował im całując parkiet hali Wachovia Center. Rzucił 11 punktów, a 76-ers przegrali 83-93.

w 2001 roku Vince Carter dwukrotnie wyrywał zwycięstwo ekipie Denver Nuggets. Najpierw w regulaminowym czasie gry, rzucając trzy rzuty osobiste, a w dogrywce rzutem za trzy. Vincezakończył spotkanie z dorobkiem 42 punktów, Raptors wygrali 98-96. Nr. 5 w tym mixie :

w 2008 roku Steve Blake wykończył Raptors takim rzutem w dogrywce. Blazers wygrali 98-97, a sam Steve rzucił 19 punktów.

w tym samym roku Celtics ograli Pacers po dogrywce 117-122, a bohaterem spotkania byli Kevin Garnett, zaliczając 17pkt, 20zb, 5st i 4as, oraz „Sugar Ray” 35 ”oczek”, 7/12 za trzy, no i Pierce doprowadzając do dogrywki rzutem zza linii. To się nazywa wielka trójka, nie ujmując niczego, nikomu.

w 1995 roku Abdul-Rauf (o którym już pisałem), rzucił Utah Jazz rekordowe 51 „oczek”, trafiając 9/14 rzutów zza linii i prowadząc Nuggets do zwycięstwa 124-119.

A na koniec jeżeli macie jeszcze mało powiem, że prawdziwy rarytas, związany z dzisiejszym dniem, będę miał za rok o tym samym czasie (jak dożyję ), a teraz Larry Joe Bird… (Wszystkiego Najlepszego)