Tracy McGrady podpisze kontrakt z Hawks

Jak podało ESPN, Tracy McGrady podpisze kontrakt z Atlantą Hawks i właśnie w tym klubie będzie chciał odbudować formę.


Wg. ESPN, McGrady zaakceptował warunki Hawks, czyli roczne minimum dla weterana. Zadaniem byłego króla strzelców NBA będzie najprawdopodobniej zastąpić Jamala Crawforda, który jest wolnym agentem i ma wiele ofert z innych klubów.

Tracy McGrady spędził ostatni sezon w zespole Detroit Pistons, gdzie notował średnio 8 punktów, 3.5 zbiórki i 3.5 asysty. Nowy zawodnik „Jastrzębi” będzie chciał odbudować swoja formę po wielu kontuzjach jakich doznał w ostatnich latach. Grając ostatnio w Rockets, Knicks i Pistons McGrady nie potrafił nawiązać do swoich najlepszych lat i był w wymienionych wyżej zespołach głównie rezerwowym.

Podpisanie umowy z Hawks oznacza, że McGrady traci szanse na zdobycie swojego pierwszego mistrzostwa. Zawodnik łączony był m.in. z Chicago Bulls, gdzie jako ważny rezerwowy mógłby walczyć o wygranie NBA. W zespole z Atlanty będzie skazany raczej na walkę jedynie o playoffs.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

3 komentarze

 1. c. pisze:

  cholera, liczyłem że może trafi do Chicago…

  • Woy9 pisze:

   dobrze, że NIE. ja też kibicuje Bulls ale T-Mac to nie zdrowie na obronę Tibsa..

 2. majecha pisze:

  To dobry wybór. W Hawks może liczyć na odpowiednie minuty, zespół jest w miarę silny i solidnie zbudowany. Jeśli jego priorytetem jest odbudowa formy to wybrał rozsądnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *