San Antonio Spurs wykorzystają amnestię na Jeffersonie


Jak poinformowały popularne media z San Antonio, „Ostrogi” wykorzystają jako pierwszy zespół amnestię. Jako pierwszy tego „zabójstwa” ofiarą będzie Richard Jefferson grający na co dzień na pozycji niskiego skrzydłowego.

Nowo wprowadzona klauzula tzw. „amnestia” pozwala klubom na zwolnienie dokładnie jednego zawodnika z wysokim kontraktem. Drużyny będą to wykorzystywać na zawodnikach, którzy nie są specjalnie potrzebni drużynie, ale mają obciążające klub kontrakty.

Jako pierwszy klub, który wykorzysta ten dla wielu drużyn „przywilej” będzie prawdopodobnie San Antonio Spurs. Ostrogi skorzystają z amnestii i zwolnią ich niskiego skrzydłowego – Richarda Jeffersona. Po tej całej akcji, Richard zostanie wolnym agentem.

31-latek w poprzednim sezonie notował dla San Antonio Spurs średnio 10 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty trafiając przy tym do kosza na 42% skuteczności.

2 komentarze

  1. Kobas(Fan Detroit) napisał(a):

    Można tak zwolnić KAŻDEGO zawodnika NBA? Nawet Lebrona/Wade’a itp?
    Richard akurat nadaje się na 3-4 opcję ofensywną, ewentualnie na sixth mana nic więcej. Gdyby zarabiał maxymalnie mida to pewnie nadal miałby klub.

  2. Łukasz napisał(a):

    Można zwolnić każdego przez cały czas trwania nowego CBA z tym, że nie wiem czy musi mieć ważny kontrakt przed podpisaniem nowego CBA czy też kontrakt zawarty w trakcie też może być amnestionowany?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *