Spurs zatrudnią Oberto?

San Antonio Spurs są ponownie zainteresowani zatrudnieniem Fabricio Oberto. Informację tę potwierdził agent koszykarza, który powiedział, że rozmowy rozpoczęły się jeszcze przed startem lockoutu.

Doświadczony środkowy nie miałby problemu z aklimatyzacją w Teksasie ponieważ występował tam już przez cztery sezony (2005-2009). Dodatkowo jest graczem w stylu uwielbianym przez Popovicha – doświadczony, zdyscyplinowany i umiejący poświęcić się dla drużyny.

Po sezonie 2008-2009 Fabricio przeniósł się najpierw do Waszyngtonu (57 meczy), by w poprzednich rozgrywkach wystąpić 5 razy w barwach Portland Trail Blazers.

Głównym znakiem zapytania pozostaje to jak wiele może do zespołu wnieść gracz 36 letni? Strefa podkoszowa San Antonio jest w tej chwili największą bolączką Popa. Starzejący się Duncan nie ma praktycznie wsparcia. Antonio McDyess rozważa zakończenie kariery. DeJuan Blair zawodził po początkowych dobrych występach. Matt Bonner nie jest stricte graczem podkoszowym, a Tiago Splitter nie pokazał jeszcze na tyle umiejętności by zająć na stałe miejsce w podstawowym składzie.

W tej sytuacji Oberto może nie byłby tak złym pomysłem? Choć z pewnością więcej pożytku byłoby z młodszego i bardziej atletycznego gracza.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. WhiteD napisał(a):

    A Oberto nie zakończył aby rok temu kariery? Z powodu problemów z serce?

  2. Bob napisał(a):

    Zgodnie ze słowami jego agenta te problemy już są za nim. Jeżeli Spurs są Fabricio na poważnie zainteresowani to z pewnością mają ten temat sprawdzony :) Dzięki za czujność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *