Lou Williams może odejść z Sixers

Jak podał Alex Kennedy z portalu Hoops World Lou Williams może znaleźć się niedługo na wylocie z 76ers. Klub z Filadelfii zasugerował, że jego gotowy wysłuchać ofert dla 25 letniego zawodnika.

Williams jest kluczowym zmiennikiem drużyny Douga Collinsa. Gra jako combo guard i blisko mu do charakterystyki takich graczy jak Jamal Crawford czy Jason Terry. W poprzednim sezonie notował średnio 13.7 ppg, 3.4 apg i 2.0 rpg. Wszystko to w zaledwie 23 minuty na mecz.

Informacja Kennedy’ego jest o tyle ciekawa, że wcześniej do mediów nie przebiły się choćby wzmianki o wymianie z udziałem Williamsa. Najczęściej mówiło się o dużym transferze Iguodala’i, pozbyciu się przez amnestię Nocioni’ego i szukaniu nowego klubu dla Speightsa.

Lou może być ciekawą opcją dla wielu zespołów szukających gracza w stylu instant offense. Kontrakt w wysokości około 5,2 mln $ za sezon raczej nikogo nie odstraszy.

Osobiście uważam, że pozbycie się takiego gracza byłoby błędem chyba że udałoby się go połączyć z transferem Speightsa i w ich miejsce ściągnąć solidnego gracza podkoszowego + doświadczonego zmiennika na obwód.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *