Budinger bliski podpisania kontraktu w Rosji

Lockout zbiera kolejne żniwa. Każdego dnia dowiadujemy się o tym, że następni gracze z NBA podpisują umowy w europejskich zespołach. Jak podał dzisiaj Sean Deveney ze sportingnews.com, Chase Budinger ma podpisać umowę z rosyjskim Lokomotivem Kubań.


Silny skrzydłowy Houston Rockets postanowił nie czekać bezczynnie na kolejne ruchy związane z zakończeniem lockoutu i dął swojemu agentowi zielone światło na szukanie mu klubu w Europie. Z konkretną ofertą zgłosił się Lokomotiv Kuban i Budinger jest bliski parafowania umowy z trzecim zespołem rosyjskiej Superligi w poprzednim sezonie.

“Chase, obviously, wants to focus on the Rockets and fitting in with his teammates and the new coach, Kevin McHale. But everyone is aware of where things stand with the union and the league in negations so far. Working with the Rockets might take some time. So, a good contract in Europe is in his best interests.” – powiedział agent zawodnika, Kevin Bradbury.

Wcześniej Budinger zapowiadał, że na czas lockoutu będzie grał w siatkówkę, która jest jego drugą miłością jeśli nie otrzyma ciekawej oferty z Europy. Teraz z jego planów siatkarskich prawdopodobnie nic nie będzie. Umowa z Lokomotivem ma zostać podpisana w tym tygodniu, ale nie wiadomo jeszcze nic o jej szczegółach.

Absolwent Uniwersytetu Arizona spędził ostatnie dwa lata na parkietach NBA, grając w koszulce Houston Rockets. W sumie rozegrał 152 mecze notując średnio 9.4 punktów i 3.3 zbiórki oraz trafiając 34.6 % rzutów za trzy.

Trenerem Lokomotivu jest Serb Bozidar Malijkovic, a nowymi kolegami Budingera będą Amerykanie Jeremiah Massey, Roderick Blackney i Słoweniec z przeszłością w NBA Primoz Brezec. Zespół z Kubania występuje poza rozgrywkami ligi rosyjskiej także w EuroCup i lidze VTB.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *