Agent Gortata szuka mu klubu w Europie?

Lokaut w NBA nadal trwa, a szanse na jego zakończenie są wg mediów minimalne. W związku z tym agent Marcina Gortata zaczął mu szukać klubu w Europie.


– Szuka odpowiedniego rozwiązania dla mnie, które zabezpieczy mój kontrakt w NBA i jednocześnie da mi szansę gry – powiedział Gortat na antenie RMF FM.

Center Phoenix Suns nie chce zdradzić, z kim rozmawia jego agent. – Prowadzi negocjacje z paroma klubami, ale co z tego wyjdzie, to jeszcze nie wiem. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko trenować teraz indywidualnie, po trzy, cztery godziny dziennie – dodał jedyny Polak w NBA.

Największym problemem w przypadku Gortata jest jego ubezpieczenie, z którym nie poradzono sobie już przed ME, w których Polak ostatecznie nie wystąpił. We wrześniu zawodnik Phoenix Suns negocjował już z rosyjskim Spartakiem St. Petersburg, ale nie doszło do podpisania umowy.

Andrzej Zasimowicz (sportowefakty.pl)

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

5 komentarzy

 1. adik napisał(a):

  Pewnie jak zawsze bedzie miał wygórowane wymagania…
  NIestety po Eurobaskecie straciłem do niego szacunek, ale pewnie nie jestem odosobniony :)

 2. czubek23 napisał(a):

  Po co od razu wielkie słowa „straciłem do niego szacunek”.
  Po prostu zawodowiec pełną gębą – pisze to bez ironii, dba w pierwszej kolejności o swój byznes. Dla niektórych z nas to pewnie abstrakcja. Nie ma sensu nawet próbować stawiać się na jego miejscu w kontekście występów na ostatnim eurobaskecie. Zrobił co było najlepsze dla niego. I tyle.

 3. adik napisał(a):

  chodzi mi tylko o to ze zaczal sie zachowywac jak wielka gwiazda (ktora jest tylko w Polsce)
  Kasa zaczęła nim rządzić stałasie ważniejsza niż wszystko inne….

 4. bargnani7 napisał(a):

  Może i zawodowiec, ale jak się coś mówi to powinno się to zrobić, a nie wycofać i to jeszcze pod ukrytym pretekstem finansowym.

  Nikt mu nie kazał zapowiadać występu na Euro.

 5. bulls2006 napisał(a):

  zrobił co uważał za słuszne i najlepsze dla siebie, jego prawo. jednak ocena kibiców następuje po właśnie takich suwerennych decyzjach. Moja chęć oglądania go w meczach bardzo zmalała, szkoda, być może za jakiś czas znów będę chciał oglądać go w akcji i słuchać tego co ma do powiedzenia o koszykówce…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *