Kings mają nowych asystentów

Niby lock out w pełni i marzymy o tym by ujrzeć graczy z powrotem na parkiecie a okazuje się, że kluby NBA nie śpią. Świadczy o tym ruch w Kalifornii, dokładnie w Sacramento. Zespół, który w przeciągu ostatnich dwóch sezonów mocno borykał się z problem pozostania w swojej dotychczasowej siedzibie optymistycznie patrzy w przyszłość i postanowił wzmocnić ławkę asystentów szkoleniowca Paula Westphala.

Sacramento Kings logo

Były zawodnik związany z przeszłością w Phoenix Suns dostanie wsparcie od dwóch innych doświadczonych w NBA pracowników. Pierwszym z nich jest doskonale znany w mieście Królów (nie mylmy z L.A.) Bobby Jackson. Przez dwa ostatnie sezony, były obrońca, który swoje najlepsze zawodnicze lata spędził z Kings podczas ich najlepszych lat, zajmował się scoutingiem oraz pracował nad rozwojem młodych graczy klubu. Teraz dostanie swoją szansę i zasiądzie na ławce szkoleniowców będąc czołowym asystentem głównego trenera Westphala. Największym indywidualnym wyróżnieniem w karierze zawodniczej Jacksona była dotychczas nagroda Najlepszego Rezerwowego ligi w 2003 roku.

Drugie wsparcie wydaje się jeszcze mocniejszym dla obecnego szkoleniowca  drugiej najsłabszej ekipy Zachodu (wygrali tylko 24 spotkania). Jest nim Keith Smart, ex trener Golden State Warriors, który w poprzednim sezonie zanotował bilans 36-46, przejmując schedę po utytułowanym lecz już wypalonym Donie Nelsonie. Kto wie czy Smart nie będzie też pewnego rodzaju straszakiem dla Westphala (najmniej zarabiającego głównego trenera w NBA) i gdy pierwszemu powinie się noga to miejsce po nim zajmie były Wojownik.

Na koniec dodam, że Kings to drużyna mająca w swoich szeregach wysoce utalentowanych graczy jak Tyreke Evans czy DeMarcus Cousins, a w drafcie doszedł jeszcze Jimmer Fredette. Niewykluczone, iż nowych szkoleniowców czeka masa pracy i oby w dobrymi efektami w postaci większej liczby wygranych.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *