Decertyfikacja

Minęły już ponad 4 miesiące rozmów i mimo, że coraz bliżej jest do NBA, nadal nie ma kompromisu pomiędzy właścicielami a Unią Graczy. Duża część graczy jednak nie uważa, że NBPA jest dobrą strategią do negocjacji. Czy to możliwe, żeby już w piątek Unia Graczy zakończyła swój byt?

Co to jest decertyfikacja? Według about.com decertyfikacja oznacza utratę mocy Unii do negocjowania w imieniu połowy jej członków. W praktyce oznaczałoby to oficjalne zamknięcie w pudełku i zamknięcie kluczem szans na sezon 2011/12. Byłoby tak, ponieważ negocjacje wkroczyłyby na drogę sądową (antitrust lawsuit).

Według Adriana Wojnarowskiego niektórzy agenci potwierdzają, że mają już ponad 200(!) podpisów zawodników na petycję abrobującą decertyfikację (potrzebne jest 120) i papierkową robotę mogliby skończyć w piątek. Teraz kiedy jesteśmy najbliżej kompromisu?

Dwyane Wade, Ray Allen, Paul Pierce, Deron Williams i 196 innych graczy jest za tym, żeby negocjacje cofnęły się o jakieś 2-3 miesiące.  Co się okaże, zobaczymy już za niedługo.Miejmy jednak nadzieję, że zobaczymy NBA jeszcze w tym roku.

Mateusz Król

In love with basketball. Go hard or go home.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *