Czy Splitter wróci do hiszpańskiej ligi?

Były zawodnik Caji Laboral/Tau Ceramiki Vittoria, Tiago Splitter, znalazł się na celowniku hiszpańskiej Unicaji. Wg doniesień klub z  Malagi to kolejny europejski i euroligowy potentat pragnący wykorzystać patową sytuację w negocjacjach za oceanem.  Brazylijczyk po dziewiczym sezonie w NBA i w Spurs mółgby okazać się bardzo wartościowym wzmocnieniem 4. obecniej ekipy hiszpańskiej ligi (bilans 5-1).

26-letni Splitter, który w minonym sezonie wśród Spurs zanotował w swoich 61 spotkaniach średnie 4.9 pkt i 3.5 zb, miałby uzupełniać rotację wśród podkoszowych Unicaji. Warto zaznaczyć, że w rewelacyjnej formie na starcie tego sezonu jest Brytyjczyk Joel Freeland, zostając graczem 3 tygodnia w miejscowych rozgrywkach.  Ponadto w składzie zespołu, na pozycjach podkoszowych, trenera Jesusa Mateo są jeszcze dobrze znani na Starym Kontynencie: Jorge Garbajosa (ma na koncie grę w Toronto Raptors) oraz Luka Zorić.

Dla Brazylijczyka gra w Maladze nie stanowiłaby problemu, gdyż wcześniej spędził on grając w Hiszpanii aż 7 lat.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *