Zmarła legenda Celtics Easy Ed Macauley

Kibiców Boston Celtics zasmuciła dzisiaj informacja o śmierci byłego gracza tej ekipy „Easy Eda” Macauley’a. Dlaczego to nazwisko nie jest znane wszystkim kibicom zielonych? Otóż Ed był głównym elementem wymiany dzięki której do Bostonu trafił Bill Russell. Od czasu tej wymiany Celtics zaczęli być kojarzeni jako prawdziwa potęga na parkietach NBA.

Macauley w związku z tym miał problem, ponieważ jakiekolwiek porównania go do Russella z góry skazywały go na porażkę. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że również był fantastycznym graczem. Przed erą Billa, Ed był najlepszym graczem w historii C’s. Po świetnych występach dla St. Louis University Maculey został wybrany w drafcie przez St. Louis Bombers. Ze względu na rozpad tej drużyny prawa do niego przeszły na drużynę z Bostonu. Dzięki jego grze i łatwości zdobywania punktów, Celtics zaczęli się liczyć w lidze.

Ed siedem razy wystąpił w Meczu Gwiazd i został MVP pierwszego z nich. Po wymianie jego nowemu zespołowi (Hawks) udało się nawet przerwać na chwilę dominację Celtics wygrywając tytuł w 1958. Średnie Maculey’a z gry w NBA to 17.5 ppg i 7.5 rpg. Warto dodać, że występował na pozycji silnego skrzydłowego/centra mierząc 6’8” (203 cm). Koszulka z jego numerem (22) została zastrzeżona przez Boston. Ed doczekał się także wejścia w poczet Basketball Hall of Fame. Zmarł w wieku 83 lat.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *