Dzień po dniu..Historia NBA od A do Ą (4)

Autor: Karminadel24 & Woy9

Wspominaliśmy o graczach, którzy w minionych 30 latach NBA zdobywali seryjnie swoje mistrzowskie pierścienie. Jest w historii NBA zawodnik, skrzydłowy, który był w stanie założyć więcej pierścieni na palce niż wspomniani w ostatnich częściach: Kobe Bryant, Michael Jordan oraz Larry Bird. Jego szczęśliwa liczba to 7..

8.XI.

Urodziny obchodzili min:

– Maurice Evans (33 lata)
– Brevin Knight (36)
– Tom Sanders (73)

Ostatnio były lata 80′oraz 90′ dziś wracamy do czasów niezbyt odległych, ale jakże interesujących. Sezon 2002/03 to szansa na 4-peat dla Lakers, to również ostatni sezon gry w NBA Michaela Jeffreya Jordana. To Mistrzowskie rozgrywki Spurs. Ale dziś wracamy do daty 8.XI i to właśnie o meczu z tego dnia będziemy pisać.

Na parkiecie MCI Center w Washingtonie miejscowi Wizards podejmowali mistrzów NBA, graczy Lakers. Pojedynek MJ vs Kobe jest i był zawsze godnym odnotowania. Przyjezdni wystąpili tego dnia bez O’Neala, z czego ucieszył się po stronie Wiz #1 draftu 2001 Kwame Brown (niespełniony po dziś dzień). Jordan zaczął mecz z ławki. Nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu 25pkt (9/13 z gry) w 30 minut gry (season high).

Vis-a-Vis siebie stanęli również koszykarze młodej fali talentu na parkietach NBA. Jerry Stackhouse, który niedawno obchodził urodziny(o czym wspominałem), były gracz Miami Heat, wybrany w roku 1995 z numer trzecim do Sixers, stanął na wprost innego człowieka z Filadelfii – Kobego Bryanta.

Obaj w tym meczu byli strzelcami nr.1 w swoich drużynach Stack (29pkt),KB (27).Przed 4. kwartą spotkania 14-stoma punktami, prowadzili gospodarze, kontrolując wynik. W ostatniej części gry obudzili się jednak „Jeziorowcy” za sprawą ich lidera oraz wchodzącego z ławki….Briana Shawa (20pkt w 20 minut). Gdy na tablicy widniał wynik 98-96, na 3 sek do końca meczu, swój rzut zza łuku oddał „Big Shot Rob” i….jak zwykle w takich momentach trafił ,było 99-98. Mecz się jednak nie skończył!!!!Look at this…

Na dokładkę najważniejsze akcje w karierze Roberta:

Ponadto tego dnia wydarzyło się:

w 1959 roku słynny (ten który nigdy nie zdobył tytułu mistrza) Elgin Baylor, poprawił o jeden punkt rekord strzelecki w postaci 63 oczek Joe Fulksa.

W 1978 doszło do jedynej w swoim rodzaju, niecodziennej sytuacji na meczu 76ers z Nets. Otóż oba teamy w trakcie gry wymieniły swoich zawodników (!!) Harvey Cathings i Ralph Simpson zamienili Szóstki na Sieci a w przeciwną stronę powędrowali Eric Money i Al Skinner.   Co ciekawe wskutek protestu, końcowe minuty tego spotkania (17:50) rozegrano w marcu 1979 roku, a zawodnicy już grali w innym trykocie. Pointa: zagrali w dwóch teamach podczas jednego meczu!

W 1988 otwarto Arco Arenę czyli dom Królów z Sacramento.

Na koniec rzut okiem na wydarzenia sprzed roku i powiązanego z Filadelfią Evana Turnera przy jego pierwszym udanym meczu debiutanckiego sezonu.