„Panowie, nie warto.”

NBA nie jest jedyną ligą, która w ostatnim czasie przeżywa kryzys spowodowany brakiem porozumienia pomiędzy zawodnikami a właścicielami. Kibice hokeja pamiętają zapewne lokaut w NHL, który kosztował ligę cały sezon 2004/05. Były zawodnik Dallas Stars, Bill Guerin daje zawodnikom radę, którą dałby chyba każdy głodny sezonu kibic koszykówki.„To nie jest warte zachodu. Podpiszcie umowę.” powiedział Guerin podczas rozmowy telefonicznej w zeszłym tygodniu.

„Nie warte jest dla nich żeby stracić jakiekolwiek mecze, nie mówiąc o całym sezonie. Strata całego sezonu byłaby niedorzeczna!”

Popiera jednak zaangażowanie zawodników w sprawie gwarantowanych kontraktów. „Jedyną rzeczą za jaką można zginąć na tym polu bitwy są gwarantowane kontrakty ; cała reszta to nieistotne pierdoły.” dodał.

Czy zgadzacie się z Billem? Ja osobiście zgadzam się – właściciele opuścili już bardzo dużo żądań, a strata sezonu byłaby czymś naprawdę strasznym. Zatem panowie posłuchajcie swego kolegi po fachu. Nie warto się kłócić!

 

Mateusz Król

In love with basketball. Go hard or go home.

2 komentarze

  1. Fan napisał(a):

    och, zawodnicy nalepiej chcieliby dostac 100% do podziału a kluby mają gdzies, a przeciez to oni (zawodnicy) sa „pracownikami”. Wyobrazacie sobie, aby normalny pracownik, stawiał w podobny sposób warunki swemu pracodawcy? Nie mamy już do czynienia ze 100% sportowcami, lecz z pseudo sportowcami kalkującymi każdy podpunkt swego biznesu – bo chyba własnie tak traktuja dzis sport.

  2. kedziorek napisał(a):

    Oczywiście że się zgadzam. Bill wie jakie straty przynosi lockout. Radziłbym go posłuchać. Wtedy zawodnicy na pewno stracą mniej, niż w przypadku odwołania całego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *