Lockout: 16 godzin rozmów, niewielki progres

Autor: Jakub Konsek (sportowefakty.pl)

Wtorkowe, 16-godzinne spotkanie zwaśnionych stron oraz mediatora nie przyniosło przełomowych zmian w trwającym lokaucie. Mówi się jednak o niewielkim progresie. Rozmowy mają być wznowione w środę.


Obie strony nie udzielały żadnych publicznych komentarzy na prośbę George’a Cohena – mediatora, który od niedawna uczestniczy w rozmowach pomiędzy właścicielami klubów a zawodnikami.

Dociekliwi dziennikarze za wielką wodą dowiedzieli się jednak, że obie strony poczyniły niewielki progres. – Bardzo mały. Wciąż bardzo daleko do porozumienia – mówi źródło.

Rozmowy mają być wznowione w środę o godzinie 10 czasu amerykańskiego.

Wtorek był 110. dniem lokautu. Przypomnijmy, że David Stern odwołał dwa pierwsze tygodnie rozgrywek sezonu 2011/2012. Nie odbędzie się dokładnie 100 meczów..

Komisarz ligi oświadczył niedawno, że jeśli w „najbliższym czasie” nie dojdzie do porozumienia, to istnieje możliwość odwołania kolejnych spotkań, nawet do czasu świąt Bożego Narodzenia.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *