Shaq zainteresowany kupnem zespołu?

Według kilku źródeł Shaquille O’Neal jest wstępnie zainteresowany kupnem któregoś z istniejących zespołów i przeniesieniem go do Newark. Lokacja nie jest przypadkowa, bo właśnie w mieście, w którym póki co rezydują Nets Shaq przyszedł na świat. Podobno były center m.in. Los Angeles Lakers bardzo chciałby zatrzymać koszykówkę w New Jersey.Nie do końca wiadomo czy Big Man poważnie podchodzi do tej sprawy. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to Shaq można spodziewać się wszystkiego. Od pewnego czasu wiadomo, że wyżej wspomnieni przeze mnie Nets przeniosą się na Brooklyn i Prudential Center pożegna się przynajmniej na pewien czas z NBA.  Cała sytuacja wydaje się trochę dziwna choćby z racji, że Mikhail Prokhorov i Jay Z uznali New Jersey jako lokację mało atrakcyjną i przyszłościową.

Shaquille zapytany odnośnie całe sprawy powiedział:

“Tak. Nie mogę doczekać się przenosin do Newark. Nie rozmawiałem jeszcze z burmistrzem Bookerem, ale pracuję nad tym. Wiem, że Newark jest w stanie wesprzeć zespół NBA. Zamierzam być jednym z tych, który sprowadzi zespół w to miejsce.”

W pierwszych słowach można wyczuć lekką ironię. Ciężko jest jednak jednoznacznie stwierdzić czy Shaq znów z wszystkich zażartował, czy po prostu chciał narobić trochę szumu.

Jeśli jednak jest to projekt jak najbardziej poważny wierzycie w jakiekolwiek szanse powodzenia? Czy O’Neal zakupiłby zespół NBA czy poszukał szansy w stworzeniu go od podstaw?

4 komentarze

 1. fau napisał(a):

  Shaq pewnie nazwie nową drużynę: Newark Shaquillas

 2. Kasyx napisał(a):

  Hornets są cały czas do kupienia. Jestem za!

 3. Fan Detroit napisał(a):

  Dlaczego miałby nie kupić Hornetsów? A Paul z tak charyzmatycznym właścicielem, może przedłużyłby kontrakt chociaż o rok. Poza tym Shaq to Shaq. Mógłby przyciągnąć każdą gwiazdę. Chociażby Howarda:D A pozatym fajnie brzmi : Newark Hornets, albo New Jersey Hornets

 4. sciemnix napisał(a):

  Jako fan Hornets oczywiście za ! Może jakby kupił Szerszenie to wkońcu były by jakieś normalne transfery i można by powalczyć w PO :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *