Turiaf partnerem Parkera w Asvelu

To o czym mówiło się w przeciągu ostatnich 48h stało się faktem. Reprezentacyjny kolega Tony’ego Parkera, a zarazem podkoszowy nowojorskich Knicks dołączył do ekipy Asvelu Basket. Tym samym Ronny Turiaf będzie czwartym zawodnikiem klubu z Lyonu, który na ma swoim koncie występy w NBA.

Inne nazwiska mające za sobą grę za ocenem, a które ciągną drużynę w rozgrywkach ProA to Hilton Armstrong i Dijon Thompson. Asvel po dwóch kolejkach w lidze francuskiej ma na koncie wygraną i porażkę.

Wracając do osoby Turiafa, to w minionym sezonie dla NY.Knicks notował on średnie: 4.3pkt, 3.2zb i 1.2 blk. Wcześniej miał okazje reprezentować barwy Golden State Warriors i L.A. Lakers. Najlepsze wyniki w karierze Ronny’ego to 23 oczka i 15 zbiórek w NBA. Niestety nie wystąpił on we wrześniowym Eurobaskecie z powodu kontuzji i nie był w stanie wspomóc Les Blues w marszu po srebrny medal Mistrzostw. Umowa pomiędzy Asvelem i zawodnikiem obowiązuje do zakończenia lock outu.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *