Thabo Sefolosha wzmocni Ulker Stambuł

Specjalista od gry w obronie, podstawowy gracz Oklahomy City Thunder – Thabo Sefolosha związał się umową z Fenerbahce Ulkerem Stambuł. Szwajcar będzie występował w Turcji do końca lokautu w NBA.

Thunder to jedna z rewelacji poprzedniego sezonu. Duży wkład w sukces Grzmotu, który dotarł do finału Konferencji Zachodniej, miał Thabo Sefolosha, który już od ponad dwóch sezonów jest podstawowym zawodnikiem OKC. Szwajcar na czas lokautu wybrał grę nad Bosforem.

Kontrakt 27-latka zawiera klauzulę mówiącą o możliwości powrotu do NBA po zakończeniu lokautu. Kiedy to nastąpi – nie wiadomo. W Fenerbahce grać będzie również Bojan Bogdanovic, wybrany w tegorocznym drafcie przez New Jersey Nets.

Sefolosha rozpoczynał swoją karierę w Chicago Bulls, a ostatnie 2,5 sezonu spędził w Oklahomie. W minionych rozgrywkach notował średnio 5,1 punktu i 4,4 zbiórki.

Źródło: SportoweFakty

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. adasz[ACZKOLWIEK] napisał(a):

    A to pieron
    Wiem jedno Oklahoma będzie w pierony mocna w następnym sezonie -stawiam ich we finale

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *