Blair zakończył grę w Krasne Krylya

Podkoszowy San Antonio Spurs, 22-letni DeJuan Blair nie jest już graczem rosyjskiego Krasne Krylya. Mierzący 203cm zawodnik zakończył swoją blisko 2-miesięczną przygodę z rozgrywkami ligi VTB i Eurochallange. Były student Uniwerytetu Pittsburgh wybrany w drafcie 2009 roku z numerem 37 spełnił swą misję po wschodniej stronie naszej granicy, wypełniając świetnie swój 2-miesięczny kontrakt – przyczyniając się do awansu Rosjan do rozgrywek ligi VTB i Eurochallange i pomógł tej ekipie przejść rundy kwalifikacyjne.

Blair w składzie Krasne rozegrał łącznie 6 spotkań.  W eliminacjach do VTB League osiągnął średnie: 16pkt i 6.7 zb. Z kolei w Eurochallange: 14pkt i 3zb.

Dla porównania w ostatnim sezonie z Ostrogami osiągał on noty: 8 pkt i 6.8 zb na mecz.

Powodem rozstania z Blairem, są nieoficjalnie wysokie wymagania finansowe (stąd niechęć do przedłużenia umowy). Oficjalny komunikat klubu natomiast wyraził podziękowania dla zawodnika za zaangażowanie w grę i pomoc klubowi w awansie do obu prestiżowych rozgrywek. Zastanawiam się czy Blair zostanie w Europie i poszuka nowego pracodawcy (wrażenie zostawił całkiem pozytywne) czy raczej wróci do Stanow Zjednoczonych by przyglądać się lock outowej sytuacji..

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. Bob pisze:

    Powinien pograć w Europie dalej. Tym razem dobrym kierunkiem dla niego byłaby bardziej techniczna liga hiszpańska. Jak będzie siedział przez 2 miesiące i się obijał w USA to Popovich go zastrzeli w czasie preseason ;)

  2. dziku pisze:

    14pkt i tylko 3zb?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *