Wiemy na kogo poluje Fenerbahce

Wczoraj napisałem, że turecki potentat chciałby dokoptować do swojego składu kolejnego zawodnika z przygodą w NBA. Po takich nazwiskach jak Mirsad Turkcan oraz Roko Ukić w składzie i zapowiedziach trenera Spahiji spodziewałem się głośniejszego nazwiska niż te do którego dotarłem.. 

 

Wybór padł na 27-letniego Szwajcara – z przeszłością w Chicago Bulls – a obecnie obrońcę Thunder – Thabo Sefoloshę. Wybrany w pierwszej rundzie draftu 2006 roku przez Sixers , z numerem 13, zawodnik jest już po słowie ze swoim agentem Guy’em Zuckerem i na dobrej drodze by trafić do Stambułu.

Dla przypomnienia Sefolosha  to uznany w NBA defensor, który ponad rok temu trafił do drugiej drużyny obrońców całej ligi (All NBA Defensive Second Team). W poprzednim sezonie notował on średnie: 5.1 pkt, 4.4 zb, 1.2 przech i 1.4 as.

Przed wyjazdem do NBA Thabo grał dla francuskich i włoskich drużyn w ProA i Serie A. Ostatnim jego europejskim klubem było włoskie Pallacenestro Biella. Wg doniesień Guy Zucker ma zadbać o to, że zawodnik OKC Thunder wróci do NBA jeśli tylko lock out dobiegnie końca.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *