Marreese Speights rusza na podbój Grecji

Podkoszowy filadelfijskich Szóstek, 24-letni Marreese Speights nie zamierzał dłużej czekać na rozstrzygnięcie lock outowego sporu pomiędzy włodarzami ligi a związkiem graczy i podpisał umowę z klubem ligi greckiej. Tym samym stał się on kolejnym graczem NBA, który zagra w Europie.

16. wybór Philadelphi 76ers z 2008 roku zamierza popracować nad swoją dyspozycją w greckim Panioniosie. Tym samym zastąpi on innego amerykańskiego podkoszowego Byrona Mullensa, który nie zaaklimatyzował się dostatecznie w greckiej lidze i wraca do USA. Mullens podczas sezonu zasadniczego NBA miewał epizody gry wśród Thunder.

Warto dodać, że Speights spędził z Sixers trzy sezony, jednak w żadnym z nich nie rozegrał pełnej liczby 82 spotkań podczas regular season. Mierzący 208 cm środkowy podczas ostatniego roku w NBA notował średnie: 5.3pkt i 3.3 zb.

W Panionios ON Telecoms Ateny spotka on innych Amerykanów w osobach: Johna Dieblera i Williama Keysa. Celem tej ekipy będzie walka o czołową czwórkę ligi jednak na dogonienie greckich potęg Panathinaikosu i Olympiakosu nie ma ten zespół większych szans (patrząc na składy).

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

3 komentarze

 1. Bob napisał(a):

  Speights był w poprzednim sezonie strasznym rozczarowaniem. To, że ze składu wygryzł go Hawes to prawdziwy dramat.

  Może w Grecji sobie uświadomi, że bez ciężkiej pracy nic nie zdziała…

 2. woy9 napisał(a):

  może zrzuci trochę ciała;-)i przypomni sobie sezon 2009/2010 czyli najlepszy w swoim wykonaniu. po nim pytali o niego Blazers.

 3. Bob napisał(a):

  Zmiana musi wyjść z głowy, bo jak nie to razem z Hawesem powinni zostać jak najszybciej pogonieni :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *