Jak oni rzucają ?!

Najgorzej rzucający osobiste gracze w historii

Każdy z Was zna super egzekutorów jak Steve Nash, Ray Allen, Reggie Miller, Mark Price czy Jeff Hornacek. Większość z nich pewnie nie miałaby problemu z trafieniem z lini rzutów wolnych gdyby zakryto im oczy przepaską..
Zastanwialiście się jednak kiedyś kogo postrzegacie za najgorzej wykonywujących wolne w lidze? Na pewno na tej liście ustawilibyście nazwiska Shaquille’a O’Neala, Dennisa Rodmana, Bena Wallace’a czy Dwighta Howarda. Popatrzcie jednak niżej który z graczy nie cierpiał stawać na szczycie trumny – oglądając tłum machających rąk za koszem..

Z obecnych graczy na pewno byliby to ci specyficznie wykonujący rzuty jak: Chuck Hayes, Kendrick Perkins, DeSagna Diop, Brandan Haywood oraz Andrew Bogut. Możemy wybiec też nieco w przyszłości i poszukać słabości w rzutach Kennetha Farieda oraz Johna Hensona (potencjalni nowi gracze w NBA).

Prawdziwą historię i legendy zwiazane z rzutami tworzą oni:

5. Bill Cartwright autor najbardziej dziwacznego rzutu i kto wie czy nie bardziej pokraczny niż jego następca w Bulls – Joakim Noah. Wiedzcie jednak ,że Bill rzucał swoje wolne z 77% skutecznością!

4. Chris Dudley (45,8 % z lini byłego gracza Portland, N.Y. czy Phoenix). Powstał nawet specjalny spot reklamowamy, kiedy gracz kandydował na senatora, ukazujący jego słabość. Do niego bowiem należy niechlubny rekord ligi i trzynaście z rzędu pudeł z osobowych!

3. Andris Biedrins – 51% z wolnych , a trener Warriors Don Nelson chciał nawet wynająć słynnego Ricka Barry’ego by popracował z Łotyszem nad jego słabością! Btw. wiecie jak rzucał Barry? podpowiem Wam – jak baba ;-)

2. Bo Outlaw (ex gracz Orlando Magic i L.A. Clippers) podobnie jak Wallace słynący z defensywy. 52 – procentowy specjalista. Był niezastąpiony przy blokach, świetnie dunkował, był atletą świetnie skaczącym i biegającym.

1. Najgorzej osobiste wykonywał jednak sam Szczudło – Wilt Chamberlain. Zdobywca 100 punktów w jednym meczu i drugi strzelec NBA w historii ilości zdobytych punktów ciskał piłką gorzej niż sam Shaq, notując w karierze aż 5805 pudeł przy skuteczności 51%

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. czubek23 napisał(a):

    Technika Shaqa przy Chamberlainie to sama finezja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *