Dan Gadzuric wybrał ligę chińską

Podkoszowy reprezentacji Holandii poszedł w ślady Kenyona Martina, J.R. Smitha oraz Willa Chandlera i najbliższy rok spędzi na kontrakcie w lidze chińskiej. Dan Gadzuric, który przez ostatnie miesiące reprezentował barwy Golden State Warriors i New Jersey Nets nie ma w kontrakcie z Jiangsu Dragons słynnej już klauzuli o powrocie do NBA w przypadku przerwania lock outu.

Mierzący 211 cm 33-latek rozegrał ledwie 42 spotkania podczas ostatniego sezonu, notując bardzo niskie średnie: 2,8 pkt i 3,5 zb. W lato wraz z innym graczem NBA Francisco Elsonem walczył w barwach reprezentacji Holandii o awans do europejskiej pierwszej dywizji..

Urodzony w Hadze zawodnik w NBA występuje od 2002 roku, a trafił on z 34 numerem draftu (w drugiej rundzie) do Milwaukee Bucks. Tam grał przez osiem sezonów do roku 2010 kiedy to wraz z  Charlie Bellem został wymieniony na Corey’a Maggette. 

W ekipie Smoków z Jiangsu spotka on innego gracza z doświadczeniem z NBA za pozycji numer 4 – Fracuza Jerome’a Moiso. Drugi podkoszowy Smoków grywał dla Celtics, Hornets, Raptors, Nets czy Cavaliers.

Tak z innej beczki to Amerykanin Earl Clark nie wytrzymał życia oraz gry w Chinach i zakończył swoją przygodę z Lwami z Zhejiang, wracając do USA.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *