Zaza Pachulia także zagra w Europie

Jak poinformował serwis sportando.com, Gruzin Zaza Pachulia na okres lockoutu związał się z Galatasaray Stambuł.


27-letni Pachulia występuje w NBA od 2003 roku. Przez większość swojej kariery za oceanem związany jest z zespołem Atlanta Hawks. Wcześniej reprezentował jeszcze barwy Orlando Magic i Milwaukee Bucks. W sumie rozegrał już w USA 579 spotkań, w których notował średnio 6.8 punktów i 5.1 zbiórek.

Galatasaray niedawno awansowało pierwszy raz w swojej historii do rozgrywek Euroligi i będzie jednym z rywali Asseco Prokomu Gdynia w grupie D. Kontrakt Gruzina z tureckim zespołem zawiera klauzulę, według której zawodnik może wrócić do NBA w momencie zakończenia lockoutu.

W zespole ze Stambułu jego partnerami będą między innymi doświadczeni Jaka Lakovic i Darius Songaila. Dla Pachulii nie będzie to pierwsza przygoda z Euroligą. Występował w niej już jako 18-latek w barwach Ulkeru Stambuł. Na grę dla „Galaty” zdecydował się właśnie dlatego, że zna Stambuł, mimo że miał także bardzo konkretna ofertę od mistrza Belgii – Spirou Chaleroi.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *