Tony Parker zagra we Francji

Tony Parker na czas lockoutu w NBA został zawodnikiem ASVEL Lyon-Villeurbanne. Francuski rozgrywający za grę będzie otrzymywał minimalną płacę w tamtejszej lidze.


Ostatni raz na europejskich parkietach w klubowych barwach, Parker grał w 2001 roku w zespole Paris Basket Racing. W tymże roku postanowił przystąpić do Draftu, w którym został wybrany z numerem 28 przez San Antonio Spurs. Barwo „Ostróg” jest wierny do dzisiaj. Z zespołem Grega Popovicha trzykrotnie sięgał po mistrzostwo NBA.

W czasach kiedy Kobe Bryant próbuje „naciągnąć” Virtus Bologna na pensję w wysokości 7 mln dolarów, Parker będzie grał w ASVEL-u za najniższą możliwą płacę w lidze francuskiej. Mianowicie za 1500 Euro, a także sam opłaci sobie ubezpieczenie kontraktu w NBA.

Nowy gracz Lyonu poprowadził we wrześniu francuską kadrę do srebrnego medalu Mistrzostw Europy na Litwie, notując średnio 22.4 pkt., 6.9 ast. i 3 zb.

W nowym zespole spotka między innymi Hiltona Armstronga, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Washington Wizards i Atlanty Hawks.

Parker powinien zadebiutować w koszulce ASVEL-u 14 października w spotkaniu z Paris-Levallois.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

5 komentarzy

 1. pitrekk napisał(a):

  wow, nie wiem jak skomentować ten wpis. Wielki szacun dla Tonego!

 2. fanLA napisał(a):

  No co prawda to prawda. Szacunek ogromny za taką postawę bo w dzisiejszych czasach trudno o taką postawę zwłaszcza w kręgach ludzi zarabiających krocie.

 3. El napisał(a):

  Z tego co się orientuję to jest współwłaścicielem ASVEL:))

 4. Geographic napisał(a):

  Panie Gortat i co Pan na to?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *