Falstart Derona

Do sporej niespodzianki doszło w rywalizacji pucharu Eurocup, gdzie belgijska Dexia Mons wyeliminowała w kwalifikacjach bogaty Besiktas Cola Turka.

Byłemu zespołowi Michała Ignerskiego nie pomogła nawet postać największej obecnie gwiazdy NBA w Europie – Derona Williamsa.

W pierwszym spotkaniu, jakie odbyło się w Turcji Besiktas wygrał 78:70. Po pierwszej połowie w Belgii, wydawało się że podopieczni Atamana łatwo przejdą do fazy grupowej Eurocup. Nic z tych rzeczy jednak, gdyż gospodarze meczu wyszli an drugą połowę bardzo zmotywowani wygrywając ostatnie 20 minut 46:28, a całe spotkanie 74:63, dzięki czemu to Belgowie zagrają w kolejnej rundzie.
Gwiazdor New Jersey Nets nie miał najlepszego dnia – trafił zaledwie 3 rzuty na 13 prób, zdobywając w sumie 7 punktów i 7 asyst. Miał także 6 strat. W pierwszym spotkaniu także nie zachwycił trafiając zaledwie 2 na osiem prób. Najskuteczniejszy w zespole tureckim był Marcellus Kemp – 18pkt.
Dla Dexii najwięcej punktów uzyskali Slaughter -19 oraz Nivins -18.