Kirilenko w CSKA, Bogut w Sydney Kings

A bracia Gasol potrenują w czasie lockoutu w Barcelonie.

Najnowsze wieści dotyczące transferów związanych z lockoutem mówią o wielkich powrotach lokalnych bohaterów. Pierwszy z nich Andrei Kirilenko wraca do Rosji gdzie wraz z m.in. Milosem Teodosicem będzie stanowił o sile europejskiego potentata – CSKA Moskwa. W rodzinne strony wybiera się także Andrew Bogut, który zadeklarował chęć gry dla Sydney Kings.

Kirilenko, który swego czasu otwarcie mówił, że jako wolny agent ma pełny komfort w podejmowaniu decyzji i kontrakt podpisany w Europie nie musi być tymczasowy związał się z CSKA 3 letnią umową. Oczywiście występuje w niej klauzula powrotu do NBA. Przypomnijmy, że Rosjanin niedawno został nominowany do All-Tournament Team Eurobasketu na Litwie, a w NBA w 2004 roku zaliczył występ w All Star Game.

W kontekście Boguta mówiło się o kilku australijskich zespołach, ale ostatecznie zdecydował się on na Sydney Kings. Jeśli sprawy związane z ubezpieczeniem zostaną szybko załatwione być może już w piątek zawodnik Bucks zadebiutuje spotkaniem z Melbourne Tigers (także byli zainteresowani jego pozyskaniem). Według niektórych informacji  to właśnie center pokryje koszta swojego ubezpieczenia.

Ostatnie wieści dotyczą braci Gasol. Dzisiejsze doniesienia mówią o tym, że będą oni trenować z drużyną Barcelony. Póki co nie ma mowy o jakichkolwiek oficjalnych występach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *