Del Harris trenerem Texas Legends

Zamierzamy w zbliżającym się sezonie zająć się na poważnie ligą NBDL lub jak kto woli D-League. Zapraszamy niebawem na artykuł wprowadzający nas w sezon 2011/12. Tymczasem trenerem zespołu Texas Legends został jeden z najbardziej znanych trenerów w historii NBA Del Harris.


74-letni Harris w swojej trenerskiej karierze prowadził zespoły NBA w 1013 meczach, z których 556 wygrał. Był szkoleniowcem Houston Rockets, Milwaukee Bucks i Los Angeles Lakers. W sezonie 1994/95 dostał nagrodę Coach of the Year po wygraniu 48 spotkań z Lakers.

W ostatnich latach był asystentem trenerów Dallas Mavericks i New Jersey Nets. Doświadczony szkoleniowiec zastąpi na stanowisku Nancy Lieberman, która była pierwszą kobietą trenującą męski zespół w USA.

Legends to drużyna mająca swoją siedzibę we Frisco w Teksasie. Nowy klub Harrisa to filia Dallas Mavericks, a jednym z udziałowców jest znany wszystkim fanom koszykówki Donnie Nelson.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *